Bvas-logica

ASGB-BERICHT 2006.276

ASGB-bericht2006.276/Bvas-logica - 22 december 2006 Geachte Collega, In de Franstalige Journal du Médecin wordt door de Bvas-vertegenwoordigers geargumenteerd waarom zij tegen een selectieve indexering en tegen een opwaardering van de ziekenhuisraadpleging zijn. Les spécialistes de l Absym ne partagent pas l analyse du Cartel. Ils ont expliqué qu ils sont confrontés a des problèmes de charges salariales indexées auxquelles ils ne peuvent échapper. Marc Moens, président de l Absym, et Michel Masson, président des Chambres syndicales de Liège et du Luxembourg, ont opposé a Robert Rutsaert, plusieurs arguments. "M. Rutsaert voulait augmenter spécifiquement les consultations effectuées en intra-hospitalier. Nous y sommes opposés parce qu une pratique extra-hospitalière coûte souvent plus cher qu une pratique hospitalière. Cette dernière permet de répartir les coûts sur un plus grand nombre de prestataires", explique Michel Masson. In nauwelijks drie regels worden totaal tegenstrijdige argumenten aangehaald om beide voorstellen af te schieten. Met dergelijke logica is het natuurlijk moeilijk om een beleid te voeren. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

2026.090

Nieuwe criteria voor zorgprogramma’s beroertezorg

 

Op 24 juli 2026 werd een KB gepubliceerd i.v.m. de erkenningsnormen voor het zorgprogramma beroertezorg en de programmatie- en erkenningscriteria voor het zorgprogramma acute beroertezorg met invasieve procedures.

Het gaat om een nieuwe poging na voorafgaande vernietiging door de Raad van State, in een dossier dat al meer dan 10 jaar aansleept.

Het nieuwe KB, dat in voege treedt op 3 augustus 2026, hanteert als eerste basisprincipe het volgende minimale activiteitsniveau:

2026.089

Ambulante code van polysomnografie geschrapt vanaf 01/09/2026

 

Op 24 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel in de inwendige geneeskunde doorvoert: het schrappen van de ambulante code van polysomnografie.

Het realiseren van een ambulante polysomnografie wordt immers in strijd geacht met de regels inzake de fysieke aanwezigheid van de arts zoals bepaald in artikel 1 van de nomenclatuur.

De verstrekking mag dus niet meer reglementair aangerekend worden.

Dit gaat in vanaf 1 september 2026.

2026.088

Nieuwe verstrekking klinische biologie (m.b.t. albuminurie) gepubliceerd

 

Op 10 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een nieuwe verstrekking invoert vanaf 1 september 2026: ‘doseren van albumine door een immunologische methode evenals creatinine inclusief de berekening van de albumine-creatinine-ratio’.

Dit was al voorzien in het akkoord 2024-2025.

De specifieke doelgroep wordt omschreven en de frequentie wordt beperkt tot 1x per jaar.

Indien correct gebruikt, dan kan dit een belangrijke preventieve maatregel betekenen.

Voor diabetespatiënten was er al een verstrekking beschikbaar.