Uitbetaling praktijktoelage 2008

ASGB-BERICHT 2008.224

berichten/1087-NCGZ 2008-93 Praktijkondersteuning huisartsgeneeskunde - praktische uitvoering_1.doc


 

Geachte Collega,



Tijdens de vergadering van de NCGZ-werkgroep werd bijgevoegde procedure voor de uitbetaling van de praktijktoelage 2008 goedgekeurd.

De huisartsen worden deze week aangeschreven met de vraag of het bankrekeningnummer waarop hun beschikbaarheidshonoraria gestort worden mag gebruikt worden voor deze uitbetaling. De betaling volgt dan deze maand nog. Voor de huisartsen van wie het Riziv nog geen volledige gegevens heeft volgt de betaling in maart 09.



De drempel van 1250 contacten blijkt voor jonge artsen, ook na 2 jaar, nog vrij hoog te liggen.

We hebben voorgesteld om deze periode in het volgende akkoord te verlengen tot 5 jaar.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur


2026.088

Nieuwe verstrekking voor expertise op afstand in de dermatologie en venerologie

 

Op 10 juli 2026 werd een KB gepubliceerd met nomenclatuur voor een nieuwe verstrekking voor expertise op afstand door een arts-specialist in de dermatologie en venerologie op vraag van de huisarts.

Het principe was al opgenomen in het akkoord 2022-2023 maar de uitwerking hiervan heeft heel wat voeten in de aarde gehad.

Het KB gaat in voege op 1 september 2026. 

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst ervan.

2026.086

Besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie invoert vanaf 1 augustus 2026. Het gaat om een vermindering van de tarieven met 10%.

Deze maatregel werd niet besproken in de NCAZ of TGR maar werd ‘rechtstreeks’ beslist door het College van directeurs binnen het RIZIV.

De revalidatieverstrekkingen voor cardiale revalidatie die vóór 1 augustus 2026 verricht werden, kunnen evenwel nog aangerekend worden aan de tarieven die van toepassing zijn vóór 1 augustus 2026.

2026.085

Aanpassing patiëntengroepen laagvariabele zorg n.a.v. opsplitsing nomenclatuurnummer besnijdenis

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat de patiëntengroepen voor de LVZ (laagvariabele zorg) wijzigt.

De aanleiding daartoe is het feit dat het nomenclatuurnummer voor de besnijdenis in twee afzonderlijke verstrekkingen werd opgesplitst sinds 1 juni 2026.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het op 3 juli gepubliceerde KB.