Vereenvoudiging Bf en Af medicatie voor patiënten in zorgtraject diabetes en diabetesconventie*

ASGB-BERICHT 2010.105

v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal
0

21

false
false
false

NL-BE
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standaardtabel;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}



Geachte Collega,



U herinnert zich dat we bij de onderhandelingen i.v.m. de zorgtrajecten steeds hebben aangedrongen op administratieve vereenvoudiging bij het voorschrijven van attestplichtige geneesmiddelen uit Hoofdstuk IV.

Deze vereenvoudiging was al van kracht voor het zorgtraject chronische nierinsufficiëntie.

Nu is het vanaf 1 mei 2010 eindelijk ook zover voor de patiënten in een zorgtraject diabetes én voor patiënten in de diabetesconventie.



Waar er vroeger, voor elk geneesmiddel afzonderlijk, een voorafgaande toelating vereist was, volstaat nu de vermelding “ztd” op het voorschrift. Dat wil zeggen dat de patiënt in een zorgtraject diabetes is opgenomen én voldoet aan de vergoedingsvoorwaarden voor de betreffende medicatie. Voor een patiënt in de conventie vermeldt men "diabetesconventie" of "DB".



In die gevallen mag de apotheker de derde betalende regeling toepassen. Aanvragen en machtigingen zijn niet langer noodzakelijk.

LET OP: er verandert niets aan de vergoedingsvoorwaarden! Het volstaat dus niet dat de patiënt is opgenomen in een zorgtraject of de conventie. Hij moet tevens voldoen aan de vergoedingsvoorwaarden. Controle a posteriori blijft mogelijk.



Deze regeling is facultatief. Wie liever verder blijft werken met aanvragen en attesten kan dit blijven doen.



De lijst met de betreffende geneesmiddelen vindt u hieronder bijgevoegd. U vindt deze ook terug op de website www.zorgtraject.be .

Voor de patiënten in de conventie komen daar nog Apidra, Levemir en Novorapid bij.



De ziekenfondsen hebben zich lang tegen deze nieuwe regeling verzet met het argument dat dit tot een ontsporing van het budget zou leiden. Het is nu aan ons om het tegendeel te bewijzen. Wij rekenen op de verantwoordelijkheidszin van alle collega's om deze stap in de administratieve vereenvoudiging niet te laten ontsporen!

We zijn nu nog bezig een dergelijke regeling ook uit te werken voor patiënten in nierdialyse.

 

 

Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

 

 


 

Diabetes type 2 - Lijst van de geneesmiddelen

Lijst van de geneesmiddelen in de vergoedingsgroepen “zorgtraject diabetes"

A

 

 

 

Actos

Aprovel

Atacand

Atacand (Pi-Pharma)

Atacand Plus

Avandamet

Avandia

 

B

 

 

 

Belsar

Belsar Plus

Byetta

 

C

 

 

 

Capoten (Pi-Pharma)

Captace

Cibacen

Co-Aprovel

Co-Diovane

Co-Quinapril EG

Cozaar

Cozaar Plus

Cozaar Plus Forte

 

 

 

D

 

 

 

Diovane

 

 

 

E

 

 

 

Eucreas

Exforge

 

 

F

 

 

 

Forzaten

 

 

 

G

 

 

 

Gabapanmed

Galvus

 

 

H

 

 

 

Humalog Mix

 

 

 

J

 

 

 

Januvia

 

 

 

K

 

 

 

Kinzalcomb

Kinzalmono

 

 

L

 

 

 

Lantus

Lyrica

 

 

M

 

 

 

Micardis

Micardis Plus

 

 

N

 

 

 

Novo Mix

 

 

 

O

 

 

 

Olmetec

Olmetec Plus

 

 

R

 

 

 

Renitec

 

 

 

S

 

 

 

Sevikar

 

 

 

T

 

 

 

Teveten

Teveten Plus

 

 

Hoe denk jij over de voorgestelde plannen voor de hervorming van de nomenclatuur? Laat het ons weten!

Een van de grote hervormingen die op stapel staan en een enorme impact op je praktijk zullen hebben, is die van de nomenclatuur. Op de website van het RIZIV kan je lezen waarom deze hervorming werd opgestart en uitgewerkt:

 

https://www.riziv.fgov.be/nl/nomenclatuur/hervorming-van-de-nomenclatuur-van-medische-verstrekkingen

 

2026.080

Nieuwe tarieven psychiatrie vanaf 1 juli 2026

 

In de tabellen ‘A.VI.3. Psychotherapieën’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, wordt de omschrijving van de verstrekking 109572 aangepast; 

In de tabellen ‘A.VI.4. Kinder- en jeugdpsychiatrie’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, worden de verstrekkingen 109292 en 109314 toegevoegd;

In de tabel ‘A.I.3. Zorg op afstand door een arts‘, wordt de verstrekking 107811 toegevoegd.

2026.079

Aanpassing tarieven medische beeldvorming vanaf 1 juli 2026

 

In de tabel « A.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 453515-453526 en 453530-453541 geschrapt;

In de tabel « C.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 464516-464520 en 464531-464542 geschrapt; 

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », worden de verstrekkingen 459874-459885 geschrapt;

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », wordt de sleutelletterwaarde van de verstrekkingen 457855-457866, 457870-457881, 457892-457903, 458835-458846, 458850-458861 en 459351-459362 met 22,21% verminderd.