Open brief aan artsenkrant: Huisartsen zitten met Onkelinx aan tafel

ASGB-BERICHT ASGB-Bericht2012.159

Huisartsen zitten met Onkelinx aan tafel.
Beste Peter Backx,

Ik heb met interesse uw opinie & analyse-artikel “Hebben de huisartsen hun slag thuisgehaald” gelezen in AK2286 van 14/12/12 en stuur u deze lezersbrief (volgens u ons enige wapen) met enige opmerkingen.
Ik lees …..organisaties die ‘en passant’ ook wel opkomen voor de huisartsgeneeskunde, maar als het er echt om spant in de eerste plaats de belangen van de specialistische geneeskunde verdedigen. En men kan hen dat zelfs niet verwijten, het zijn voor het overgrote deel specialisten die de lidgelden betalen……

OK, dit is allemaal waar voor de BVAS, maar stop er nu toch eens mee om “de gemengde syndicaten” over één kam te scheren.
Beschouw eens op objectieve wijze de gebeurtenissen van de afgelopen weken en concludeer met mij dat het gemengde syndicaat Kartel ASGB/GBO als echte verdediger van de belangen van de huisartsen en de intellectuele acte bij Minister Onkelinx aan tafel zat. Heb dan eens de intellectuele eerlijkheid om het bilan op te maken van wat goed overleg kan opleveren: o.a. het amenderen van het wetsontwerp sociale derde betalende, zodat het huisbezoek niet is opgenomen in deze regeling en de invoering pas plaats vindt als de elektronische facturatie via Mycarenet een feit is, de benodigde 7,75 miljoen voor nieuwe wachtposten en andere alternatieve initiatieven ter verbetering van de huisartsenwachtdienst, het behoud van de telematicapremie op het huidige niveau, het alweer verhogen van de praktijkvergoeding, uitbreiding van het administratieve team bij het Participatiefonds, zodat er eindelijk schot zal komen in de betalingen voor Impulseo, overleg over de Bf-waanzin en voor de specialisten het invoeren van een beter betaalde consultatie, als die binnen het ziekenhuis plaats vindt. Dit laatste is al een jarenlange eis van het Kartel die de leegloop naar de privé-consultatie moet tegengaan

Daarnaast hebt u ook kunnen lezen in fiche 1 van de besparingsvoorstellen van de regering dat de automatische verlenging van het GMD en  het elektronisch beheer van het GMD via Mycarenet in 2014 een feit zal zijn. Dit dankzij hardnekkig volhouden van het ASGB, want op een bepaald moment kon ik het woord “automatische verlenging” niet meer in de mond nemen, of collega Moens begon met fardes te smijten of met deuren te gooien.

U ziet dus wat er mogelijk is als het gemengd syndicaat Kartel ASGB/GBO de belangen van de huisartsen en de intellectuele acte verdedigt en de BVAS geen stokken in de wielen steekt.
Is het dan eerlijk om te beweren: … zorgwekkend is dat huisartsen anno 2012 syndicaal helemaal niets meer voorstellen, ze zitten niet mee aan tafel.. ?
Ik reken dan ook op u, als de BVAS, zoals altijd (daar kunnen we vergif op innemen) zal claimen dat al deze verbeteringen er zijn gekomen door hun inzet. U kunt er de BVAS in een opinie & analyse-artikel dan op wijzen dat de regeling sociale derdebetalende niet is ingetrokken, dat het voorstel tot verbod op ereloonsupplementen in twee- en meerpersoonskamers niet is ingetrokken en dat de voorliggende voorstellen tot stand zijn gekomen door overleg door het Kartel ASGB/GBO.

Met vriendelijke groet,
Reinier Hueting,
Voorzitter ASGB, huisarts en onderhandelaar


Hoe denk jij over de voorgestelde plannen voor de hervorming van de nomenclatuur? Laat het ons weten!

Een van de grote hervormingen die op stapel staan en een enorme impact op je praktijk zullen hebben, is die van de nomenclatuur. Op de website van het RIZIV kan je lezen waarom deze hervorming werd opgestart en uitgewerkt:

 

https://www.riziv.fgov.be/nl/nomenclatuur/hervorming-van-de-nomenclatuur-van-medische-verstrekkingen

 

2026.080

Nieuwe tarieven psychiatrie vanaf 1 juli 2026

 

In de tabellen ‘A.VI.3. Psychotherapieën’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, wordt de omschrijving van de verstrekking 109572 aangepast; 

In de tabellen ‘A.VI.4. Kinder- en jeugdpsychiatrie’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, worden de verstrekkingen 109292 en 109314 toegevoegd;

In de tabel ‘A.I.3. Zorg op afstand door een arts‘, wordt de verstrekking 107811 toegevoegd.

2026.079

Aanpassing tarieven medische beeldvorming vanaf 1 juli 2026

 

In de tabel « A.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 453515-453526 en 453530-453541 geschrapt;

In de tabel « C.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 464516-464520 en 464531-464542 geschrapt; 

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », worden de verstrekkingen 459874-459885 geschrapt;

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », wordt de sleutelletterwaarde van de verstrekkingen 457855-457866, 457870-457881, 457892-457903, 458835-458846, 458850-458861 en 459351-459362 met 22,21% verminderd.