Beroertezorg

ASGB-BERICHT 2015.006

beroerte.NRZV D 448-1 - Ontwerpadvies beroertezorg
 

Geachte Collega

Bijgevoegd vindt u een ontwerp advies van de NRZV i.v.m. beroertezorg.
Volgende week wordt dit aan de plenaire vergadering voorgelegd.
Indien u opmerkingen hebt dan vernemen we die graag.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

 
 

 

Reacties

Er wordt terecht de nadruk gelegd op het belang van een betere totale aanpak van beroertepatiënten. Verwonderlijk is dat de geriaters in de hele discussie geen gesprekspartner lijken te zijn. Nochtans is de gemiddelde leeftijd van de beroertepatiënt in België 76 jaar.
Geenszins wil ik twijfelen aan de terechte bezorgdheid van neurologen om bij beroertepatiënten zo snel mogelijk de indicatie te stellen voor trombolyse en eventueel interventionele therapie.
Maar lang niet alle patiënten die op Spoedgevallen komen met (verdenking op) een beroerte komen in aanmerking voor die specifieke therapieën.
Geriaters hebben al sinds tientallen jaren ervaring met multidisciplinaire zorg en revalidatie op hun afdelingen met opvolging in een wekelijkse teambespreking. Geriaters houden ook een strakke aandacht op het te behalen einddoel en de weg ernaar; met oa specifieke aandacht voor het einde-leven beleid.
Er zijn ziekenhuizen die nu al menen het beleid te moeten aanhouden om alle patiënten met (al of niet echte) CVA sowieso toe te wijzen aan de dienst neurologie. Geriaters die hiermee geconfronteerd worden voelen zich hierbij bijzonder onheus behandeld en vinden dat de geriatrische zorg aan beroertepatiënten die geen onmiddellijke trombolyse of interventionele therapie behoeven, minstens evengoed op de geriatrische afdelingen kan blijven doorgaan (als de huisarts en patiënt daarmee akkoord gaan).
Een breder gesprek, ook met de geriaters, lijkt me hier op zijn plaats.

Jan Noyen

Hoe denk jij over de voorgestelde plannen voor de hervorming van de nomenclatuur? Laat het ons weten!

Een van de grote hervormingen die op stapel staan en een enorme impact op je praktijk zullen hebben, is die van de nomenclatuur. Op de website van het RIZIV kan je lezen waarom deze hervorming werd opgestart en uitgewerkt:

 

https://www.riziv.fgov.be/nl/nomenclatuur/hervorming-van-de-nomenclatuur-van-medische-verstrekkingen

 

2026.080

Nieuwe tarieven psychiatrie vanaf 1 juli 2026

 

In de tabellen ‘A.VI.3. Psychotherapieën’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, wordt de omschrijving van de verstrekking 109572 aangepast; 

In de tabellen ‘A.VI.4. Kinder- en jeugdpsychiatrie’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, worden de verstrekkingen 109292 en 109314 toegevoegd;

In de tabel ‘A.I.3. Zorg op afstand door een arts‘, wordt de verstrekking 107811 toegevoegd.

2026.079

Aanpassing tarieven medische beeldvorming vanaf 1 juli 2026

 

In de tabel « A.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 453515-453526 en 453530-453541 geschrapt;

In de tabel « C.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 464516-464520 en 464531-464542 geschrapt; 

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », worden de verstrekkingen 459874-459885 geschrapt;

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », wordt de sleutelletterwaarde van de verstrekkingen 457855-457866, 457870-457881, 457892-457903, 458835-458846, 458850-458861 en 459351-459362 met 22,21% verminderd.