Corrigendum tarieven deel 11

2026.035

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.052

Kaderwet gestemd in de Kamer … maar het vuur blijft branden!

 

Op 20 mei jl. werd de Kaderwet van minister Vandenbroucke goedgekeurd door de Kamer. Het is te zeggen, twee Kaderwetten want het deel over de opschorting van het RIZIV-nummer moest van de Raad van State in een aparte wet ondergebracht worden.

Deze goedkeuring is er gekomen ondanks het feit dat de minister niet de juiste ‘procedures’ gevolgd heeft bij het tot stand komen van de wet. Meer bepaald werden bepaalde verplichtingen inzake de zgn. evenredigheidsbeoordeling niet nageleefd zoals het hoort.

2026.051

Nieuwe nomenclatuur: percutane cerebrale embolisatie bij kinderen (< 6 maanden)

 

Op 20 mei 2026 is een KB verschenen met aangepaste nomenclatuur voor de percutane cerebrale embolisatie van arterioveneuze malformaties bij kinderen jonger dan 6 maanden.

Het KB treedt in werking op 1 juli 2026 en voert een nieuwe verstrekking met code 590354 – 590365 in.

2026.050

Nieuwe nomenclatuur: radiofrequente ablatie van het endometrium (d.m.v. NovaSure)

 

Op 20 mei  2026 is een KB verschenen dat vanaf 1 juli 2026 nieuwe nomenclatuur invoert voor de radiofrequente ablatie van het endometrium (d.m.v. NovaSure).

Het gaat betreft een nieuwe verstrekking 432854 – 432865. Het gaat om een laagrisico-ingreep waarvoor slechts een beperkte opleiding vereist is. Deze opleiding wordt voorzien door de fabrikant. Verder mag er geen operatieve hulp worden aangerekend en de verstrekking mag slechts één keer per patiënt worden aangerekend.