Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

2026.093

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

Communicatie FOD:  https://www.health.belgium.be/nl/professionals/gezondheidsprofessionals/menselijke-gezondheid/gezondheidszorgberoepen/toegang-tot-gezondheidszorgberoepen/beoefenaars-verpleegkunde/gestructureerde-zorgteams

Op 6 augustus 2026 werd er een KB gepubliceerd dat de voorwaarden voor de delegatie en de uitvoering van verpleegkundige handelingen binnen een ‘gestructureerd zorgteam’ vastlegt. Deze voorwaarden treden in werking op 16 augustus (10 dagen na publicatie).

Als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst van het op 6 augustus gepubliceerde KB.

Reacties

Hoe kunnen wij als huisarts een beeld krijgen over opleiding van basisverpleegkundige?Vandaag nog geconfronteerd met probleem bij ontregelde diabetespatiënt waarbij de coördinerend verpleegkundige reeds 2 maand niet bereikbaar op verlof was .Novorapid diende via schema diabetoloog aangepast aan glycemie doch vervangende basisverpleegkundige bleek dit niet te kunnen .Ik ben met andere woorden een voorstander van optimalisatie van beschikbare gezondheidswerkers doch ZONDER in te boeten aan kwaliteit. Zoals altijd lijkt nieuw voorstel in de praktijk getoetst .Met dank voor mogelijkheid tot interpellatie . Met vriendelijke groet

Hilde De Loof

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.