Enquête door FOD voor (coördinerend) stagemeesters

2022.066

Op vraag van de FOD bezorgen we u dit bericht.

Aan de stagemeesters en de coördinerend stagemeesters wordt gevraagd om bijgevoegde vragenlijst over de kwaliteit van de ASO-opleiding in te vullen.

---------------------------------------------------------------------------------- 

Vandaag lanceren we de tweede enquêteronde om een beleid voor te bereiden rond de kwaliteit van de stages van artsen-specialisten in opleiding. Onze enquête is deze keer gericht aan de stagemeesters en de coördinerend stagemeesters.

De enquête wordt opengesteld van woensdag 11 mei 2022 tot en met 1 juni 2022.

De resultaten van de enquête zullen worden opgenomen in een rapport dat als basis zal dienen voor de ontwikkeling van een actieplan ter bevordering van de kwaliteit van de stages van artsen-specialisten in opleiding. Dit rapport zal aan de verschillende belanghebbenden worden toegestuurd.

Wij zouden graag de deelname van zoveel mogelijk stagemeesters en coördinerend stagemeesters verkrijgen zodat de resultaten zo representatief mogelijk zijn. Daartoe vragen wij uw medewerking door de verspreiding van onze enquête binnen uw netwerk.

Hier kunnen de stagemeesters en coördinerend stagemeesters de link terugvinden om deel te nemen aan de enquête: Enquête over de kwaliteit van de opleiding van kandidaat-specialisten | FOD Volksgezondheid (belgium.be)

Aan de coördinerend stagemeesters wordt gevraagd om beide vragenlijsten in te vullen of minstens de vragenlijst gericht aan de coördinerend stagemeester. U kan de oproep tot deelname aan de enquête ook terugvinden op het LinkedIn-account van de FOD Volksgezondheid.

 

 

Reacties

opleiden

claire theyskens

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Hoe denk jij over de voorgestelde plannen voor de hervorming van de nomenclatuur? Laat het ons weten!

Een van de grote hervormingen die op stapel staan en een enorme impact op je praktijk zullen hebben, is die van de nomenclatuur. Op de website van het RIZIV kan je lezen waarom deze hervorming werd opgestart en uitgewerkt:

 

https://www.riziv.fgov.be/nl/nomenclatuur/hervorming-van-de-nomenclatuur-van-medische-verstrekkingen

 

2026.080

Nieuwe tarieven psychiatrie vanaf 1 juli 2026

 

In de tabellen ‘A.VI.3. Psychotherapieën’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, wordt de omschrijving van de verstrekking 109572 aangepast; 

In de tabellen ‘A.VI.4. Kinder- en jeugdpsychiatrie’ en ‘A.VIII.5. Psychotherapieën en kinder- en jeugdpsychiatrie door een arts-specialist in opleiding’, worden de verstrekkingen 109292 en 109314 toegevoegd;

In de tabel ‘A.I.3. Zorg op afstand door een arts‘, wordt de verstrekking 107811 toegevoegd.

2026.079

Aanpassing tarieven medische beeldvorming vanaf 1 juli 2026

 

In de tabel « A.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 453515-453526 en 453530-453541 geschrapt;

In de tabel « C.5° Bloedvatenstelsel », worden de verstrekkingen 464516-464520 en 464531-464542 geschrapt; 

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », worden de verstrekkingen 459874-459885 geschrapt;

In de tabel « A.11° Computergestuurde tomografieën », wordt de sleutelletterwaarde van de verstrekkingen 457855-457866, 457870-457881, 457892-457903, 458835-458846, 458850-458861 en 459351-459362 met 22,21% verminderd.