Aanpassing KB zorgtrajecten*

ASGB-BERICHT 2012.012


Geachte Collega,



Tijdens de bijeenkomst van de Medicomut op 11/1/12 werd een tussentijds rapport voorgesteld i.v.m. de zorgtrajecten, dat werd opgesteld door het begeleidingscomité zorgtrajecten.

De Medicomut ging akkoord met het ASGB/Kartelvoorstel voor een aanpassing van het Koninklijk Besluit, waardoor de voorwaarde tot consultatie bij de huisarts en de nefroloog bij verlenging van een zorgtraject wordt vervangen door een contact (bezoek door de huisarts en/of forfaitair honorarium voor hemodialyse). Het is immers de filosofie van de zorgtrajecten om de voordelen te behouden gedurende 4 jaar, zelfs ook indien de patiënt ondertussen minder mobiel is geworden, in een WZC is komen wonen of naar de dialyse moet. Deze wijziging zal met terugwerkende kracht gelden vanaf 1/6/2009. Daardoor krijgen patiënten van wie het zorgtraject intussen werd beëindigd door het ontbreken van een consultatie of door dialyse, opnieuw hun rechten voor de rest van de duur van hun oorspronkelijk contract.

N.B. het gaat hier over de verlenging van een zorgtraject. Voor het opstarten blijven de voorwaarden ongewijzigd. Er is geen meerderheid binnen de Medicomut om bij het opstarten van een zorgtraject de eis tot verplaatsing door de patiënt te laten vallen.

Verder werden nog de te nemen maatregelen voorgesteld om een inzameling van gegevens te kunnen doen met het oog op de evaluatie van de zorgtrajecten, die eind 2012 moet gebeuren.

De inzameling zou moeten gebeuren tussen 1/3/12 en 31/8/12.

We houden u op de hoogte van zodra hierover  meer concrete gegevens ter beschikking zijn.

Uiteraard treedt de nieuwe regeling maar (retrograad) in voege na publicatie van het Besluit van het KB in het Belgisch Staatsblad.



Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

 


2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).

2026.034

De CAR-T saga, of hoe een dossier mismeesterd kan worden

 

CAR-T (Chimeric Antigen Receptor T-cell therapy) is een geavanceerde en gepersonaliseerde vorm van immuuntherapie. T-cellen worden via aferese uit het bloed gehaald, vervolgens in een labo genetisch bewerkt met het inbouwen van een chimere antigeenreceptor en na een voorbehandeling van de patiënt met chemotherapie (bridging) via een infuus teruggegeven. De bedoeling is dat op die manier specifieke eiwitten op kankercellen herkend worden waarna die vernietigd worden. 

2026.033

OPINIE: Wat het DGEC-rapport over 2025 ons (en hopelijk ook de minister) leert

 

Vooreerst zien we in de tabel op blz. 9 (zie pdf als bijlage bij dit bericht) dat er 46 controle-onderzoeken tegen artsen werden afgerond in 2025. Of die 46 onderzoeken ook 46 afzonderlijke individu’s betroffen, weten we niet, er zouden tegen één en dezelfde arts meerdere dossiers geweest kunnen zijn, maar dat laten we in het midden.