Index 2014*

ASGB-BERICHT 2013.197


Geachte Collega,

Tijdens de Medicomut van 16/12/13 werd besloten om alle bedragen voor 2014 te indexeren met 1,39 %. In tegenstelling tot andere jaren, waarin geprobeerd wordt verder te werken aan de herijking door de indexmassa op een creatieve manier te herverdelen,is er dit jaar beslist om alle tarieven met dezelfde 1,39 % te indexeren. Er was te weinig tijd om een ander plan uit te werken. Bovendien zou het een zeer delicate oefening zijn geweest, na de talloze lineaire besparingen, om echte sterke stijgers te identificeren, zonder bepaalde disciplines of ziekenhuisdiensten nog eens extra te treffen.

Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

2026.049

Pijntherapie en rugchirurgie: reactie ASGB op de Pano-reportage

 

Als syndicaat betreuren we de commotie die vorige week ontstaan is n.a.v. verschillende persberichten en reportages over pijntherapie en rugchirurgie. Halsoverkop en emotioneel reageren helpt niemand vooruit, maar nu het stof weer is gaan liggen, is het wel tijd voor duidelijke en gedragen standpunten.

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiƫnt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.