EEG in NIC*

ASGB-BERICHT 2013.131

Geachte Collega,

In het BS van 25/6/2013 verscheen een interpretatieregel i.v.m. EEG in de NIC.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

[divider line_color="#ddd"]

Publicatie: 2013-06-25
NIEUWE INTERPRETATIEREGEL -  ARTIKEL 20, § 1, f) (Neuropsychiatrie)
INTERPRETATIEREGEL 05 (in voege d.d. 25.06.2013) (B.S. d.d. 25.06.2013 – p. 40483)
VRAAG
Kan de verstrekking 477131-477142 * Elektro-encefalografisch onderzoek met verslag K 58,5 meer dan éénmaal per jaar vergoed worden wanneer ze voor een opgenomen patiënt in een dienst NIC wordt uitgevoerd ?
ANTWOORD
De verstrekking 477131-477142 * Elektro-encefalografisch onderzoek met verslag K 58,5 kan meer dan éénmaal per jaar vergoed worden wanneer ze voor een opgenomen patiënt in een dienst NIC wordt uitgevoerd.

2026.112

Begroting gezondheidszorg 2027 niet goedgekeurd, artsen blijven in onzekerheid

 

Een vervelende wending in de begrotingsonderhandelingen: op maandag 19 oktober heeft de Algemene Raad van het RIZIV het begrotingsvoorstel voor de gezondheidszorg in 2027 niet goedgekeurd.

Nochtans werd dit voorstel twee weken eerder wel goedgekeurd in het Verzekeringscomité maar binnen de Algemene Raad hebben de vijf vertegenwoordigers van de federale regering zich onthouden waardoor het voorstel niet wordt weerhouden.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.