Ondersteuning huisartsen (IMPULSEO) én info aanpassing prioritaire zones

ASGB-BERICHT 2016.049

Aanvraag aanpassing prioritaire zone.tot29042016
Aanvraag renteloze lening en ondersteuningspremie en andere doc.maart2016

 

Geachte collega,

 

Zoals u weet heeft de overheid, mede geïnspireerd door voorstellen van het ASGB, een aantal maatregelen genomen om de start van jonge huisartsen te vergemakkelijken.

 

Huisartsen die hun erkenning bekomen, hebben n.a.v. hun eerste vestiging binnen de vier jaar na hun erkenning recht op een renteloze lening van 15.000 euro.

 

Ingeval van vestiging in een kansarme zone van een stad bepaald bij het KB van

4 juni 2003 of een gelijkgestelde zone, of vestiging in een zone met een huisartsentekort, kan elke huisarts aanspraak maken op een ondersteuningspremie van 20.000 euro (belast aan 16,5 %, vrij van sociale zekerheidsbijdrage).

 

Voor 2016 wordt het overzicht van prioritaire zones toegepast dat opgemaakt is op

1 juni 2015. Dit overzicht blijft geldig tot 31/12/2016. 

Zie website www.asgb.be – Ondersteuning Huisartsen. 

 

Indien de gemeente waar u zich wil vestigen NIET in een prioritaire zone ligt, kan de huisartsenkring vóór 29 april 2016 een aanvraag indienen om toch nog als prioritaire zone erkend te worden. Het aanvraagformulier vindt u in bijlage 1.

Indien de aanvraag gunstig wordt beoordeeld, zal de gemeente waarvoor de aanvraag werd gedaan, vanaf 1 juni  2016 als prioritaire zone beschouwd worden en bij vestiging recht geven op de premie.

 

De renteloze leningen kunnen reeds aangevraagd worden vóór het bekomen van de erkenning, indien u een onroerend goed aankoopt waarin u uw praktijk gaat starten.

Indien u aanspraak wenst te maken op een renteloze lening of een ondersteuningspremie, kunt u contact opnemen met het ASGB-secretariaat.

Het ASGB is door het Agentschap Zorg & Gezondheid (Participatiefonds Vlaanderen) erkend als STEUNPUNT en heeft reeds talrijke dossiers succesvol behandeld.

In bijlage 2 vindt u het aanvraagformulier voor het bekomen van de premie en/of de renteloze lening.

 

Voor AL uw vragen, i.v.m. de ondersteuning huisartsen, kan u GRATIS terecht op ons secretariaat dat tijdens de zomermaanden doorlopend geopend is.

Het ASGB zal u  gratis begeleiden bij het concreet invullen van de aanvraag, en ook daarna. U kunt ons hiervoor steeds telefonisch of per mail contacteren.

 

Met vriendelijke groeten,

Rita Cuypers, jurist

Dr. Reinier Hueting, voorzitter

Dr. Arnout Van Den Kieboom, ASGB-jongeren

2026.112

Begroting gezondheidszorg 2027 niet goedgekeurd, artsen blijven in onzekerheid

 

Een vervelende wending in de begrotingsonderhandelingen: op maandag 19 oktober heeft de Algemene Raad van het RIZIV het begrotingsvoorstel voor de gezondheidszorg in 2027 niet goedgekeurd.

Nochtans werd dit voorstel twee weken eerder wel goedgekeurd in het Verzekeringscomité maar binnen de Algemene Raad hebben de vijf vertegenwoordigers van de federale regering zich onthouden waardoor het voorstel niet wordt weerhouden.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.