Excuses Prof.Vandenplas Yvan aan de huisartsen

ASGB-BERICHT ASGB-BERICHT2017.065

  20170712_ProfVandenplas_excusesaanhuisartsen

Geachte Collega,

Hierbij de verontschuldigingen die wij van Prof. Vandenplas Yvan, Voorzitter Academie voor Kindergeneeskunde, mochten ontvangen i.v.m. de uitlatingen die werden geuit t.o.v. de huisartsen.

Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

Reacties

Bij deze dank voor de excuses, en ik betwijfel de welgemeendheid ervan geenszins. Toch 2 bedenkingen : heeft de journalist in kwestie alle onvriendelijke en onware bemerkingen uit zijn mouw geschud (of off the record geregistreerd) ? Als de versterking van de samenwerking met de eerste lijn in zake pediatrie zo belangrijk is, kan de Academie voor Kindergeneeskunde misschien zorgen dat ook pediaters deelnemen aan de huisartsenwachtposten in het weekend, waar 1/3 tot de helft van de patiënten kinderen zijn ? Maw dan zijn huisartsen ineens wel in staat te zorgen voor kinderen, of is een Peugeot even goed als een Mercedes... .
Sans rancunes.

Kris Van der Veken
2026.049

Pijntherapie en rugchirurgie: reactie ASGB op de Pano-reportage

 

Als syndicaat betreuren we de commotie die vorige week ontstaan is n.a.v. verschillende persberichten en reportages over pijntherapie en rugchirurgie. Halsoverkop en emotioneel reageren helpt niemand vooruit, maar nu het stof weer is gaan liggen, is het wel tijd voor duidelijke en gedragen standpunten.

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.