Publicatie prioritaire zones Impulseo

ASGB-BERICHT ASGB-BERICHT2017.077

Geachte Collega,

Wij vernamen van het Agentschap Zorg & Gezond dat de aanpassing van de prioritaire zones in het kader van Impulseo in de tweede helft van augustus zullen gepubliceerd worden.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur


Beste ,

De lijst met prioritaire zones in het kader van Impulseo zal, gezien het zomerreces van het kabinet, in de tweede helft van augustus gepubliceerd worden op onze website.

Indien de huisartsenkringen in tussentijd vragen zouden hebben omtrent hun regio, kunnen zij steeds contact met me opnemen via eerstellijn@zorg-en-gezondheid.be.

Bedankt voor jullie begrip.

Vriendelijke groeten,

Anneleen Craps
Eerste Lijn - Agentschap Zorg & Gezondheid
2026.112

Begroting gezondheidszorg 2027 niet goedgekeurd, artsen blijven in onzekerheid

 

Een vervelende wending in de begrotingsonderhandelingen: op maandag 19 oktober heeft de Algemene Raad van het RIZIV het begrotingsvoorstel voor de gezondheidszorg in 2027 niet goedgekeurd.

Nochtans werd dit voorstel twee weken eerder wel goedgekeurd in het Verzekeringscomité maar binnen de Algemene Raad hebben de vijf vertegenwoordigers van de federale regering zich onthouden waardoor het voorstel niet wordt weerhouden.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.