Groenboek

ASGB-BERICHT 2017.154

  Groenboek financiering stageplaatsen.nov2017

Geachte collega

 

Volgende week worden we op het kabinet verwacht voor een bespreking van het Groenboek.

Graag vernemen we het standpunt van onze leden die betrokken zijn bij de opleiding van ASO.

 

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

Reacties

Na wat problemen met een haio die niet echt werkwillig was, had ik een ferme kater vooral door het onvermogen de haio te controleren op ziekte zoals de gewone werkgevers dat wel kunnen. Het juridische statuut laat ons weinig aan ruimte op dit punt.

ik zie nogal wat heil in het systeem van de arbeidsgeneesheer die bij enkele (minder duidelijke) ziekteattesten onmiddellijk kan ingezet worden om dan verdoken "arbeidsgeschillen" uit die relatie "haio-po" te halen. Uiteindelijk horen arbeidsgeschillen voor de rechtbank en niet bij een arts behandeld te worden, waar iedere partij woord en tegenwoord kan plaatsen. Ook hier kan het statuur nog verder juridisch uitgewerkt worden.

ik ben niet op de hoogte van de juiste sociale regelgeving ivm de ziekteattesten, maar als we niet kunnen bediscussiëren denk is dat we ook niet gerechtigd zijn om de loonkosten voor zulke attesten te dragen;

ander belangrijk punt is de verloning van de po : best een grotere bescherming in zijn functie, als de po werkelijk tijd en moeite vrijmaakt en zelfs ook een beetje zijn praktijk afbouwt, alleszins zijn praktijk ernaar organiseert (o.a. praktijkruimte uitbouwt, maar het niet zeker weet of hij elk jaar een haio zal hebben, Met een hoger engagement van zowel overheid als po zou dit euvel ruimschoots opgelost kunnen worden. In dit kader vind ik ook dat er te veel ruimte is voor het (soms pijnlijk) solliciteren van de haio's. Hopelijk dat de indeling van 12 of 18 maanden op dit vlak een beetje afbreuk doet aan het systeem dat de haio die solliciteert ook wil associëren en het als startplank gebruikt.. Men mag voor mijn gevoel rustig aan de haio de keuze maken, maar daar ook wat aan verbindt.Zulke haio's hebben een behoorlijke voorsprong op de andere beginners.

schraepen gilbert
2026.112

Begroting gezondheidszorg 2027 niet goedgekeurd, artsen blijven in onzekerheid

 

Een vervelende wending in de begrotingsonderhandelingen: op maandag 19 oktober heeft de Algemene Raad van het RIZIV het begrotingsvoorstel voor de gezondheidszorg in 2027 niet goedgekeurd.

Nochtans werd dit voorstel twee weken eerder wel goedgekeurd in het Verzekeringscomité maar binnen de Algemene Raad hebben de vijf vertegenwoordigers van de federale regering zich onthouden waardoor het voorstel niet wordt weerhouden.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.