ASGB-symposium 2026 ‘info voor starters’

2026.015

 

Datum: dinsdag 24 maart 2026 van 19u00 tot 22u00

Locatie: Let’s meet Center Elewijt, Tervuursesteenweg 564 te 1982 Elewijt

Onthaal van 18u30 tot 18u55.

 

Inschrijving

Inschrijven kan t.e.m. 17 maart 2025 door het webformulier uit de link hierna in te vullen. https://asgb.be/form/symposium-starters-2026 

Deelname is GRATIS. Bij niet-opdagen en/of laattijdige annulering na 17 maart wordt een no show fee van 50 euro aangerekend.

Programma

Algemeen deel : van 19u tot 20u15

  • Van sui generis- naar zelfstandigenstatuut: welke extra bescherming is nodig? (Amonis)
  • Zelfstandige of vennootschap: vanaf wanneer kan een BV interessant zijn? (Konsilanto)
  • Toetreden tot een associatie: welke valkuilen vermijden?(Rita Cuypers, experte associaties)
  • Overleg binnen het RIZIV: hoe de artsenbelangen verdedigen? (Michel Wijns, ASGB)

 

Diner in buffetvorm : van 20u15 tot 21u00 (aangeboden door ASGB)

 

Huisartsendeel : van 21u00 tot 22u00

  • Als startende huisarts op zoek naar de juiste praktijkvorm en financiële ondersteuning (Rita Cuypers en Michel Wijns)
  • Informatica in de huisartsenpraktijk: hoe ziet u het bos door de (software)bomen? (EGEO)

 

Specialistendeel: van 21u00 tot 22u00

  • Het ziekenhuislandschap is voortdurend in beweging. Hoe krijgt u inzicht in de verhouding met medische raden, beheerders, netwerken, enz.? (Dr. Herwig Van Dijck, lid ASGB)
  • Uw eerste overeenkomst met een ziekenhuis en dienst: waarop moet u letten? (Mr. Wim Decloedt, Fairway Law)

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan:

2026.041

Launch event van boek “Breast Cancer, global quality care” op 13 juni 2026

 

Dit boek dat is gebaseerd op het werk van het International Congress of Breast Disease Centres, biedt een uitgebreid overzicht van hoe je, waar je ook woont, een borstkankercentrum kunt opzetten of verbeteren. 

Het is geschreven door een multidisciplinair team van meer dan 100 deskundigen uit 25 landen, waaronder Dr. Didier Verhoeven van AZ Klina.

2026.040

Symposium Medische Wereld op 9 mei 2026

 

Op zaterdag 9 mei vindt het 13de Symposium Medische Wereld plaats in Brussel.

De topics zijn: debat gezondheidszorg, ziekenhuishervorming, Keynote Alain Remue, Esthetische geneeskunde, levenseinde, masterclass communicatie, financiën, enz.

Ook vertegenwoordigers van ASGB/Kartel zullen present zijn.

Locatie : Faculteit Geneeskunde VUB, Laarbeeklaan 103, 1090 Jette
Tijdstip: 9 mei vanaf 9u30