Geïntegreerde praktijkpremie huisartsen: alweer vertraging in de uitbetaling van premie 2025

2026.083

 

Het RIZIV heeft op 15 juli jl. meegedeeld dat de praktijkpremie van premiejaar 2025 alweer niet tijdig uitbetaald zal worden “omwille van een laattijdige ontvangst van de activiteitsgegevens”.

De uitbetaling zal pas vanaf eind augustus kunnen gebeuren, een concrete datum wordt nog meegedeeld, aldus het communiqué. Zie https://www.riziv.fgov.be/nl/professionals/info-voor-allen/vergoedingen-die-wij-betalen-aan-zorgverleners

Dit wordt nu onderhand wel een zeer slechte en vervelende gewoonte, want dat is al het vierde (!) jaar op rij. En bovendien zal de vertraging niet alleen voor de praktijkpremie maar ook nog voor andere RIZIV-premies gelden (zoals bv. het sociaal statuut).

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.099

Erkenningscriteria voor heelkundige subdisciplines versoepeld

 

Op 15 september 2026 werd een MB (ministerieel besluit) gepubliceerd dat de erkenningscriteria voor cardiale, thoracale, vasculaire en viscerale heelkunde aanpast.

De erkenningscriteria voor deze subdisciplines zijn nog maar in voege sinds 1 juli jl. en worden nu al versoepeld, voornamelijk wat betreft het aantal assistenten. Het gaat nu om 2 assistenten voor 1 voltijds staflid (buiten de stagemeester) voor de truncus communis en om 1 assistent per staflid voor de hogere opleiding.

2026.098

Dr. Gevaert over de hervorming van de nomenclatuur: “Onze vrees is dat men voortbouwt op fout of achterhaald rekenwerk”

 

De Tijd publiceerde dinsdag jl. een uitgebreid artikel over deze ingrijpende hervorming, met ruimte voor reacties, waaronder die van Dr. Thomas Gevaert. 

Het is een mooi artikel geworden, dat niet alleen aangeeft waarover het gaat, maar ook de pertinente bekommernissen die wij als artsensyndicaat hebben, vertolkt. 

U kunt het nalezen in de pdf als bijlage.

2026.097

Geïntegreerde praktijkpremie 2025: aanvraag van 28 augustus t.e.m. 30 november 2026

 

Het RIZIV meldt dat huisartsen hun geïntegreerde praktijkpremie voor premiejaar 2025 eindelijk kunnen aanvragen.

Vrijdag jl. op 28 augustus werd de aanvraagmodule in ProGezondheid open gezet.

De aanvraagperiode loopt tot en met 30 november 2026.