Geïntegreerde praktijkpremie huisartsen: criteria 2025 = criteria 2024

2025.079

 

Vooreerst delen we u mee dat het op dit ogenblik, 13 augustus 2025, nog altijd niet mogelijk is om de praktijkpremie voor 2024 aan te vragen. Het RIZIV kon ons (aan de telefoon) ook nog niet zeggen wanneer de aanvraagmodule in ProGezondheid precies open gesteld zou worden, behoudens dat het niet lang meer zou duren. We houden u alleszins op de hoogte.

Ondertussen is er wel al duidelijkheid over de criteria die van belang zijn voor de premie van 2025. Daarover kon het RIZIV wel al communiceren (zij het onder voorbehoud van publicatie in het Staatsblad).

Er zijn eigenlijk geen wijzigingen t.a.v. premiejaar 2024. Het gaat dus nog om dezelfde acht criteria met dien verstande dat het criterium Mult-eMediatt (de elektronische aangifte van arbeidsongeschiktheid aan het ziekenfonds) nu over een gans jaar behaald kan worden.

 

Acht criteria voor de premie van 2025

  1. (1) U dient in het 2de semester van 2025 minstens 50% van uw aanvragen van terugbetaling van geneesmiddelen hoofdstuk IV in via de dienst “Hoofdstuk IV” van MyCarenet.
     
  2. (2) In het 2de semester van 2025 maakt uzelf of uw mandataris gebruik van de dienst ‘eFact’ van MyCarenet voor elektronische facturatie voor patiënten met recht op verhoogde tegemoetkoming of dient u uw raadplegingsgetuigschriften in via de dienst eAttest van MyCarenet voor minstens 50% van uw raadplegingen.

       Opgelet: dit criterium telt niet mee als u in een medisch huis werkt dat een akkoord voor forfaitaire betaling heeft gesloten.

  1. (3) De verhouding tussen het totaal aantal verschillende patiënten waarvoor u uiterlijk op 31 december 2025 een SUMEHR hebt opgeladen via de digitale platformen Vitalink, RSW of Abrumet en het aantal patiënten waarvoor u voor 2025 een GMD-honorarium heeft ontvangen, bedraagt minstens 60%.
     
  2. (4) Tijdens het tweede semester van 2025 creëert u of past u minstens 5 medicatieschema’s aan.
     
  3. (5) Tijdens het tweede semester van 2025 gebruikt u minstens 5 keer de CEBAM evidence linker (via login).
     
  4. (6) Tijdens 2025 gebruikt u minstens 3 keer het elektronisch formulier “Evaluatie van de handicap – FOD Sociale Zekerheid” voor het versturen van medische informatie naar de FOD Sociale Zekerheid (DG Personen met een handicap). > meer info over de procedure
    Uitleg over het gebruik van het formulier “Evaluatie van de handicap – FOD Sociale Zekerheid”
     
  5. (7) U registreert zich voor minstens 2 van de volgende 3 barometers: de barometer “diabetes”, de barometer “antibiotica” en de barometer “nierinsufficiëntie”. De registratie moet plaatsvinden vóór 28/11/2025 voor de barometer "diabetes", vóór 21/12/2025 voor de barometer “antibiotica” en vóór 12/12/2025 voor de barometer “nierinsufficiëntie", via uw professionele software. Met deze barometers kunt u zich positioneren ten opzichte van uw collega's en geaggregeerde gegevens op regionaal en nationaal niveau verkrijgen. De gegevensextractie gebeurt automatisch om de 6 maanden.

     

  6. (8) Tijdens 2025 verstuurt u minstens 1 elektronisch getuigschrift van arbeidsongeschiktheid naar de ziekenfondsen via Mult-eMediatt.

 

Bedrag van de premie in 2025

Wie minder dan 5 op de 8 criteria scoort, zal het minimumbedrag van € 1.000 ontvangen; wie minstens 5 op 8 scoort, krijgt € 3.500; wie minstens 6 op 8 scoort, krijgt € 4.500; en wie minstens 7 op 8 scoort, krijgt het maximum van € 6.000.

 

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.