Overlijden dr. Rob van den Oever

2025.043

 

Morgen nemen we in Leuven afscheid van een gewaardeerde collega, dr. Robert van den Oever, die op 9 mei overleed.

Hij was patholoog-anatoom van opleiding maar maakte zijn carrière als medisch directeur van de CM.

In die hoedanigheid was hij lid van talloze raden en commissies van het Riziv en de FOD (NCAZ, TGR, VC, Multipartite,…).

Evenals onze andere ex-voorzitters, Milan en Reinier, heb ik ontelbare uren met hem vergaderd. Samen met dr. Marc Moens maakten we geregeld de opmerking dat we mekaar wellicht meer zagen dan onze respectievelijke echtgenotes.

Hoewel Rob zich in de medicomut steeds opstelde als de trouwe luitenant van zijn voorzitter Marc Justaert had hij toch ook altijd (of toch meestal) begrip voor de situatie van de artsen.

Hij was dan ook geen ideologische scherpslijper maar een pragmaticus met wie we zo goed als altijd tot een compromis konden komen.

Belangrijke dossiers die we samen onderhandeld hebben waren bijvoorbeeld de nomenclatuur urgentiegeneeskunde, de nieuwe nomenclatuur voor intensieve zorg, het MOC.

Na zijn pensioen nam hij nog af en toe contact op om een of ander nomenclatuurprobleem aan te kaarten of om een dossier te verdedigen, de laatste keer in verband met ingrepen voor cholesteatoom.

Robert Rutsaert, namens het ASGB-bestuur 

Reacties

Heel veel sterkte gewenst in deze zeer moeilijke tijd

Cotemans Inge

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2025.124

Nieuw akkoord 2026-2027: witte rook

 

Woensdagnacht 17 december werd in de Medicomut een akkoord bereikt tussen artsen en ziekenfondsen voor een nieuwe conventie van twee jaar (2026 en 2027).

In omstandigheden en tijden waarin er 0,0 budgettaire marge is, mag dat een heuse prestatie genoemd worden en vooral een bewijs dat het overleg in zijn huidige vorm wel degelijk nog werkt.

Hopelijk knoopt ook de minister dat laatste in zijn oren, nu hij de tekst van zijn Kader- of Hervormingswet aan het herschrijven is (na o.a. opmerkingen van de Raad van State en de Gegevensbeschermingsautoriteit). 

2025.129

Nieuwe tarieven 2026: fysiotherapie – fysische geneeskunde en revalidatie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.

2025.128

Nieuwe tarieven 2026: klinische biologie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.