Overlijdensaangifte zal vanaf 2026 digitaal verlopen via eLys

2025.074

 

Vanaf januari 2026 zal de papieren overlijdensaangifte via de formulieren Model III C/D en bijbehorende attesten vervangen worden door een volledig digitaal systeem

Het nieuwe platform, dat de naam eLys zal dragen, wordt ontworpen in opdracht van de Vlaamse regering.

Via dit platform zal alles in principe veel makkelijker en vlugger moeten verlopen. Dankzij eLys zal de arts die het overlijden vaststelt en het controleverslag verzorgt, alles immers via een gebruiksvriendelijke webtoepassing kunnen verrichten. Eenmaal het overlijden is vastgesteld, stroomt de nodige informatie meteen door naar de uitvaartondernemer, het lokaal bestuur en het Departement Zorg.

eLys zal voor artsen toegankelijk zijn via de webbrowser of rechtstreeks via een koppeling in het softwarepakket.

Voor alle duidelijkheid, de eLys-toepassing is momenteel nog niet beschikbaar. In het najaar volgt er meer informatie om u tijdig vertrouwd te maken met de nieuwe toepassing. Ondertussen kunnen we u wel al naar de info als bijlage verwijzen.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.