Reiskostentegemoetkoming ook op komst voor nomenclatuurnummer hematologen

2025.37

 

Op 1 april jl. is een besluit in voege getreden dat voorziet in een automatische toekenning van een tegemoetkoming in de reiskosten voor patiënten die ambulant een oncologische behandeling volgen. Zie hiervoor ons bericht https://asgb.be/node/28852.

Een aantal leden hematologen heeft ons vorige maand echter gemeld dat hun nomenclatuurnummer (102336) niet voorkomt in de lijst nomenclatuurcodes die in aanmerking komen voor de automatische tegemoetkoming.

Dat kon en kan niet anders dan een vergissing zijn. Daarom heeft ASGB/Kartel deze terechte verzuchting onmiddellijk ter harte genomen en op 12 maart 2025 gesignaleerd aan het RIZIV. Zie de eerste pdf als bijlage bij dit bericht.

Op 11 april jl. hebben wij een positief antwoord van het RIZIV ontvangen: men zal de code 102336 toevoegen aan de lijst en dat op relatief korte termijn ter gelegenheid van een aanpassing van het betrokken besluit. U vindt het integrale antwoord van het RIZIV in de tweede pdf als bijlage bij dit bericht.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.