Webinar: financiële afspraken voor huisartsen

2025.121

 

Werkt u samen met collega-huisartsen binnen het New Deal-model? Of bent u als geassocieerde huisarts actief binnen het klassieke prestatiemodel? In beide gevallen komt u vroeg of laat terecht in gesprekken over kostenverdeling, inkomstenstructuur en samenwerkingsovereenkomsten. 

In een webinar op 11 december 2025 (om 19u30) wijzen we op de juridische en praktische problemen waarmee artsenassociaties geconfronteerd worden en hoe ze hierop kunnen inspelen via een correcte samenwerkingsovereenkomst.

Wat mag u verwachten?

  • Inzichten in verschillende samenwerkingsvormen voor huisartsen en hun (financiële) implicaties
  • Hoe verdeelt u kosten en inkomsten op een transparante en haalbare manier?
  • Belangrijke aandachtspunten bij samenwerkingsovereenkomsten
  • Praktische toelichting van typische afspraken en bepalingen uit de New Deal-ontwerpovereenkomsten, met ruimte voor bredere toepassing

Voor wie?

  • Huisartsen die participeren in de New Deal
  • Geassocieerde huisartsen binnen het prestatiegebonden financieringsmodel
  • Praktijkmanagers of artsen in opleiding met interesse in dit thema

Door wie?

Deze infosessie wordt georganiseerd door het Consortium New deal (https://newdealhuisartsen.be), waarvan ASGB deel uitmaakt, en gegeven door Arcas Law (https://www.arcaslaw.be).

Accreditering voor ethiek en economie in aanvraag.

Hoe inschrijven?

Stuur een e-mail naar info@asgb.be met de vermelding van uw naam en RIZIV-nummer.

De inschrijvingen worden afgesloten op 8 december.

Reacties

graag zou ik me inschrijven
Dr. Lucas Claessens
10114350004

Lucas Claessens

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.