Webinar op 04.02.2026 : magistraal voorschrijven

2026.009

 

Voor wie? Voor (huis)artsen. Gratis voor leden van het ASGB, niet-leden betalen 60 euro (excl. btw).

Wanneer? Op woensdag 4 februari 2026 om 20 uur.

Waarover? Magistraal voorschrijven biedt tal van voordelen voor patiënten. De (huis)arts schrijft niet alleen een geneesmiddel op maat van de patiënt voor, in tijden van onbeschikbaarheden (actueler dan ooit) kan heel wat medicatie die niet voorhanden is in de apotheek, toch door de apotheker worden voorbereid.

 

Wat mag je verwachten?

In samenwerking met apothekersvereniging Apotheia organiseert ASGB op 4 februari aanstaande om 20 uur een webinar over magistraal voorschrijven. Apotheker Lisbeth Maurissen is een specialiste in magistrale bereidingen en ze zal het niet alleen hebben over de vele voordelen van magistrale bereidingen, maar ook uitleg verschaffen over:

- De terugbetalingsvoorwaarden;

- Hoeveel er maximaal mag worden voorgeschreven per voorschrift, de uitzonderingen;

- Ze zal de gratis app die Apotheia voor (huis)artsen heeft ontwikkeld voorstellen. Deze app reikt (huis) artsen gemakkelijke informatie aan om magistraal voor te schrijven;

- Crèmebasissen;

- Onverenigbaarheden in magistrale bereidingen;

- Meerwaarde van magistrale bereidingen (o.a. ook afbouwprogramma’s).

- …..

- Het webinar wordt met een vragenronde afgesloten.

 

Over apotheker Lisbeth Maurissen

- Master biochemie (KU Leuven)(2003)

- PhD in biochemie (Universiteit Maastricht)(onderzoek antistollingsfactoren)(2009)

- Post-doc (Universiteit Luik)(onderzoek bloedplaatjes)(2009-2012)

- Afgestudeerd als apotheker farmaceutische zorg (VUB)(2015)

 

Hoe inschrijven?

Stuur een e-mail naar info@asgb met de vermelding van je naam en RIZIV-nummer. Je krijgt dan een bevestigingsmail (met voor de betalende inschrijvingen een vermelding van het te gebruiken bankrekeningnummer). 

Accreditering in aanvraag voor ethiek en economie.

Reacties

ik ben lid maar betaal mijn jaarlijkse bijdrage telkens in laatste trimester

Rosier Joëllr

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.