Alle tellers op nul. Volledig nieuwe start medische verkiezingen op woensdag 13 juni 2018.

ASGB-BERICHT 2018.055
Icoon vergadering/medicomut

Na de compleet mislukte start van de medische verkiezingen op 8 en 9 juni, verzekert het RIZIV dat deze keer alle elektronica wel naar behoren zal functioneren.

 

  • -Er is besloten om de hele procedure volledig opnieuw te beginnen op woensdag 13 juni 2018.
  • -Dat wil dus zeggen dat ook de mensen, die denken op 8 of 9 juni correct te hebben gestemd, opnieuw moeten stemmen.
  • -Alle kiestokens worden opnieuw geactiveerd. Iedere kiesgerechtigde kan dus nog eens één maal stemmen met hetzelfde kiestoken, dat hij gedurende de laatste dagen van het RIZIV heeft ontvangen.
  • -De verkiezingen duren opnieuw 20 dagen en zullen dus eindigen op 2 juli 2018.

 

Nieuw kiestoken nodig?

U hebt op 8 of 9 juni gestemd en daarna uw kiestoken weggegooid? Geen paniek.

Ten eerste is het mogelijk dat de browser van uw computer het token heeft onthouden. Dat kunt u nagaan door vanaf 13 juni naar de verkiezingswebsite te gaan en in het vakje voor het token te dubbelklikken.

Als dat niet lukt kunnen enkel de personen, die op 8 of 9 juni hebben ingelogd op de verkiezingswebsite een nieuw token aanvragen.

Daarvoor dient u een e-mail te sturen naar SEC_DIR_MED@riziv.fgov.be.

Daarin verklaart u op erewoord uw token te hebben vernietigd nadat u op 8 of 9 juni uw stem had uitgebracht. Tevens vermeldt u uw naam en uw RIZIV nummer. Het RIZIV zal nagaan of u inderdaad hebt ingelogd op 8 of 9 juni. Daarna zal men u ter controle telefoneren op het telefoonnummer, dat u op MyRiziv hebt ingegeven.( Controleer dus op MyRiziv of u een telefoonnummer hebt ingegeven!).

Als ook dat correct is verlopen, zal men u een nieuw verkiezingstoken per post bezorgen.

 

Hoe stem ik correct?

 

  1. 1. Surf naar de RIZIV website www.riziv.fgov.be en klik op de link Medische Verkiezingen (gele banner bovenaan de pagina)
  2. 2. Log in met uw elektronische identiteitskaart (eID) en uw persoonlijke pincode (of met de Itsme applicatie op uw smartphone)
  3. 3. Breng uw stem uit
  4. 4. Geef uw uniek stemtoken in om te bevestigen. U hebt dit stemtoken met de post ontvangen van het RIZIV. Ook als u al op 8 of 9 juni hebt gestemd moet u opnieuw stemmen en kan u dit token nog 1 maal opnieuw gebruiken.

 

Bij moeilijkheden biedt het ASGB/kartel u de mogelijkheid gratis te bellen naar 050 / 123 155

2026.112

Begroting gezondheidszorg 2027 niet goedgekeurd, artsen blijven in onzekerheid

 

Een vervelende wending in de begrotingsonderhandelingen: op maandag 19 oktober heeft de Algemene Raad van het RIZIV het begrotingsvoorstel voor de gezondheidszorg in 2027 niet goedgekeurd.

Nochtans werd dit voorstel twee weken eerder wel goedgekeurd in het Verzekeringscomité maar binnen de Algemene Raad hebben de vijf vertegenwoordigers van de federale regering zich onthouden waardoor het voorstel niet wordt weerhouden.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.