Medische verkiezingen 2018

ASGB-BERICHT 2018.078

 

Het KARTEL (ASGB, GBO, MoDeS), Le Cartel (ASGB, GBO, MoDeS) dankt zijn kiezers voor hun stem uitgebracht bij de medische verkiezingen van 2018.

Huisartsen

BVAS 24,61 %

KARTEL 40,11 %

AADM 34,41%

Specialisten

BVAS 84,29 %

KARTEL 11,90 %

AADM 2,72 %

 

De zetelverdeling in de Nationale Commissie Artsen Ziekenfondsen is de volgende:

            huisartsen: BVAS 2, KARTEL 2, AADM 2.

            specialisten: BVAS 5, KARTEL 1

Ondanks de moeilijke context met een problematische start ten gevolge van technische problemen bij het RIZIV, is het KARTEL er in geslaagd om zijn legitimiteit bij de huisartsen te vergroten met40% van de uitgebrachte stemmen. De stijging met 8% vertaalt zich jammer genoeg niet in een extra zetel in de medicomut.

Bij de specialisten behouden we onze zetel, al hadden we op meer gehoopt.

Bij de specialisten is zowel bij de BVAS als bij het KARTEL het aantal uitgebrachte stemmen aanzienlijk gedaald niettegenstaande het stijgende aantal actieve specialisten.

Bij de huisartsen was de daling beperkter dan bij de specialisten en zou deze wel eens te wijten kunnen zijn aan de daling van het aantal actieve huisartsen.

Het KARTEL zal zijn strategie en visie bij de specialisten verder ontwikkelen in de hoop om bij de volgende verkiezingen ook daar de vruchten van te plukken.

Zowel bij BVAS als in het Kartel is een generatiewissel in de maak. Jonge collega's zijn zich al enkele jaren aan het voorbereiden om de fakkel over te nemen. Wanneer 3 op de 4 artsen niet eens de moeite doet om aan de verkiezing deel te nemen wordt het wel erg moeilijk om het enthousiasme te bewaren en de aanzienlijke inspanningen vol te houden.

Het KARTEL is klaar voor de toekomst en zal de volgende jaren, zonder afbreuk te doen aan zijn eigen visie en programma, daar waar nuttig en mogelijk, overleg plegen met de  andere syndicaten om gezamenlijke standpunten te verdedigen die de artsen aanbelangen.

Dr. REINIER HUETING, voorzitter

2026.033

OPINIE: Wat het DGEC-rapport over 2025 ons (en hopelijk ook de minister) leert

 

Vooreerst zien we in de tabel op blz. 9 (zie pdf als bijlage bij dit bericht) dat er 46 controle-onderzoeken tegen artsen werden afgerond in 2025. Of die 46 onderzoeken ook 46 afzonderlijke individu’s betroffen, weten we niet, er zouden tegen één en dezelfde arts meerdere dossiers geweest kunnen zijn, maar dat laten we in het midden.

2026.032

Terugbetaling hadrontherapie met twee jaar verlengd (tot 30 april 2028)

 

De terugbetaling van behandelingen uitgevoerd in een gespecialiseerd centrum voor hadrontherapie, gebeurt via een specifieke procedure uit artikel 56 van de GVU-wet.

Het KB dat deze procedure concretiseert, loopt af op 30 april 2026. 

Via een nieuw KB, gepubliceerd op 17 maart 2026, wordt de terugbetaling verlengd met nog eens twee jaar, tot 30 april 2028.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het op 17 maart 2026 gepubliceerde KB. Als bijlage bij dit bericht vindt u de onderliggende nota van het Verzekeringscomité.

2026.031

Antibiotica-indicatoren: eerste (collectief) ‘rapport’ beschikbaar

 

In november 2023 werden drie zgn. indicatoren inzake het voorschrijven van antibiotica ingevoerd, zie ook ons bericht van toen, https://asgb.be/node/28723. De bedoeling was en is uiteraard dat er minder zou voorgeschreven worden.

Een jaar later is de eerste impact van deze indicatoren geanalyseerd en ook gepubliceerd. En wat blijkt? Deze eerste resultaten zijn een stap in de goede richting, aldus het RIZIV.