Problemen bij aanvragen praktijkpremie

ASGB-BERICHT 2019.152
Icoon thema telematica

Het blijkt dat er problemen opduiken bij het aanvragen van de praktijkpremie. Voor de onderdelen  ‘CEBAM Evidencelinker’ en ‘Evaluatie van de handicap’ blijken de gegevens niet altijd te kloppen. We hebben dit gemeld aan het RIZIV en er is al contact opgenomen met CEBAM en Sociale Zaken. We houden u verder op de hoogte.

Reacties

ook bij mij geen registratie van cebam en evaluatie van handicap
voor de evaluatie van handicap kunnen wij dit desgevallend bewijzen aan de hand van bijgehouden copies.
Graag blijf ik op de hoogte wat te doen

D Michel Beutels

IK weet het niet waar onderdeel CEBAM staat bij Care Connect.Kunt u informeren aub.

Dr.Rahimikhashoei Fariba

Het icoontje aanklikken van een beeldscherm met daarop het logo van Evidencelinker. Je vindt dit icoontje o.a. bij 'zorgelementen' of 'evaluatie'.
Reinier Hueting

Anoniem
2026.031

Antibiotica-indicatoren: eerste (collectief) ‘rapport’ beschikbaar

 

In november 2023 werden drie zgn. indicatoren inzake het voorschrijven van antibiotica ingevoerd, zie ook ons bericht van toen, https://asgb.be/node/28723. De bedoeling was en is uiteraard dat er minder zou voorgeschreven worden.

Een jaar later is de eerste impact van deze indicatoren geanalyseerd en ook gepubliceerd. En wat blijkt? Deze eerste resultaten zijn een stap in de goede richting, aldus het RIZIV. 

2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).