Vergoedingen voor triagecentra Covid-19

ASGB-BERICHT 2020.059
coronascrabble

Het RIZIV publiceerde vandaag de principes voor de vergoeding van de triagecentra Covid-19.

Over het gebruik van de verzamelstaten vanaf 23/03/2020 berichtten we u al in het ASGB-bericht 2020.049.

Er is een tegemoetkoming voorzien voor de opstart van een centrum, om daarmee de collega's te vergoeden, die tijd en energie hebben gestoken in het uit de grond stampen van deze centra.

Verder zijn er vergoedingen voor medische coördinatie, verpleegkundig en administratief personeel.

Alle details via deze link op de website van het RIZIV.

Er wordt bekeken of/hoe de bestaande software verzamelstaten kan produceren. Ook zullen we nog nagaan of triagecentra, die dit wensen, rechtstreeks de volledige som van de prestaties van het RIZIV kunnen ontvangen. Dit kan dan, volgens een beslissing van het triagecentrum, eventueel deels forfaitair/deels per prestatie aan de artsen uitbetaald worden. In een dergelijk systeem zal de betaling waarschijnlijk sneller gaan, maar het vraagt ook meer administratie voor de triagepunten.

 

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.