Sociaal akkoord zorgsector

ASGB-BERICHT 2020.128
Icoon thema honorarium

 

Geachte collega

U vernam ongetwijfeld al dat op 7/7/2020 een nieuw sociaal akkoord werd afgesloten waarbij voor al het ziekenhuispersoneel een substantiële loonsverhoging (van 3 tot 15%) bedongen werd.

We hopen dat daarbij enige selectiviteit gehanteerd wordt zodat het in de eerste plaats de verpleegkundigen zijn die worden opgewaardeerd. Het is vooral de aantrekkelijkheid van hun beroep die moet verbeteren.

Voor wat de toename van de loonkost ten laste van de honoraria betreft zullen onze vertegenwoordigers in de FRZV op de vergadering van 9/7 het voorstel indienen om daarvoor de nodige compensatie te voorzien in het BFM (cfr. vroegere B6 of systeem analoog aan einde loopbaan B9).

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur  

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.