Update Sciensano m.b.t. e-formulier voor labo-aanvraag

ASGB-BERICHT ASGB-BERICHT 2020.154

Sinds maandag 24/08 is er een update voorzien van het eFormulier “COVID-19: Melding en labo-aanvraag bij vermoeden van besmetting SARS-CoV-2” dat geïntegreerd werd in de elektronische softwarepakketten voor huisartsen.

Er zijn 2 belangrijke veranderingen.

1. Er werd een bredere lijst met redenen van laboaanvraag toegevoegd, deze zijn:

  • Patiënt voldoet aan de definitie van een mogelijk geval van COVID-19     
  • Hoog-risico contact van een geval van COVID-19
  • Aanbeveling terugkeer uit een land of regio met een hoog infectierisico
  • Nieuwe bewoner residentiële collectiviteit
  • Screening ziekenhuisopname (non-COVID) en dagziekenhuis
  • Screening in opdracht van de werkgever/instelling
  • Screening vertrek buitenlandse reis (rek. patiënt € 46.81)
  • Uitzonderlijk indien duidelijk klinische nood bij een patiënt die valt onder een risicogroep
  • Patiënt valt onder geen van bovenstaande

2. Er zijn 3 optionele velden zijn toegevoegd in het kader van de app CoronAlert. Deze app zal beschikbaar zijn in september en deze velden moeten dus nog niet ingevuld worden.

Deze wijzigingen zullen door uw software provider doorgevoerd worden. Indien u een uitnodiging krijgt om een update te installeren, gelieve daar dan op in te gaan. Indien u hierbij problemen ondervindt, kan u contact opnemen met de helpdesk van uw softwareleverancier.

Antwoorden op veel gestelde vragen rond contactopvolging zijn te vinden op de website van Sciensano via de volgende link: https://covid-19.sciensano.be/nl/covid-19-procedures

 

Reacties

Nadat mijn man positief testte wachten wij al een week op de contacttracers voor afwezigeidscertificaat voor hem en een pcr voorschrift voor mij... ik kan dit ook nergens online aanvragen!!!

ADRIAENS
2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.