Nieuwe interpretatieregel inzake raadplegingen in een psychiatrisch ziekenhuis

ASGB-BERICHT 2020.219
Icoon thema staatsblad

In het Staatsblad van 16 december 2020 is een interpretatieregel gepubliceerd over de vraag welk nummer aangerekend kan worden voor patiënten die in dagbehandeling zijn op de dagen dat ze niet in het ziekenhuis aanwezig zijn.

Het antwoord is dat er geen consultatie aangerekend mag worden, maar slechts een beschikbaarheidshonorarium van € 3,5 (en dit maximaal 3 keer per maand en 21 keer per jaar).

Het moge duidelijk zijn dat de geleidelijke overgang naar ambulante behandeling door dergelijke interpretatieregel niet gestimuleerd wordt. Gelukkig werd hiervoor reeds een oplossing goedgekeurd in de Medicomut die vermoedelijk in de loop van 2021 gepubliceerd zal worden.

U vindt de integrale tekst van de gepubliceerde regel als bijlage bij dit bericht.

Bijlage
2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.

 

2026.046

Gewijzigde toepassingsregel in de klinische biologie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB gepubliceerd over een gewijzigde toepassingsregel in de nomenclatuur klinische biologie die in voege zal treden op 1 juni 2026.

Het gaat om de schrapping van de verstrekking 552016-552020 uit het cumulverbod van de verstrekking 557314-557325.

  • * 552016 552020 Opzoeken van infectieuze agentia met een immunologische techniek
  • * 557314 557325 Opsporen van minstens het SARS-CoV-2 virus door middel van een techniek van moleculaire amplificatie