Klinisch biologen ASGB uiten bezorgdheid over sneltesten

ASGB-BERICHT 2020.222

Klinisch biologen Davy Kieffer en Pieter De Schouwer hebben hun bezorgdheid geuit over het voornemen (en dito wetsvoorstel) om over te schakelen op het gebruik van sneltesten enerzijds en een schijnbaar gebrek aan vertrouwen in de klinische laboratoria anderzijds. Zij hebben daarvoor een e-mail gestuurd naar onder meer minister Vandenbroucke en coronacommissaris Facon.

U kunt de integrale brief via deze link raadplegen.

Bijlage

Reacties

Beste Collegae,

 

Ook in ons middelgroot ziekenhuis was er tijdens de 2e piek bij de verstrenging van de testindicaties nog ruimte voor ruim 250 extra testen per dag.

Wat de sneltesten betreft, deze zijn niet robust.  Zo test er minimaal 1 vals positief op fysiologisch water, de eerste therapie bij neusverstopping!

Blijkbaar vergeet men dat we als klinisch biologen niet voor niet 5 jaar opleiding genieten

Dirk Bernard
2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.