Vlaams besluit over subsidiëring vaccinatiecentra gepubliceerd

ASGB-BERICHT 2021.030
Corona

 

In het Staatsblad van 10 februari 2021 is het Besluit verschenen waarmee de Vlaamse regering de financiering van de gemeentelijke vaccinatiecentra regelt.

Het gaat enerzijds om een eenmalig forfaitair bedrag (€ 15.000 of € 30.000) voor de kosten van opbouw en afbraak van het centrum en anderzijds om een bedrag per inwoner (van € 1,533 per inwoner per maand) voor de andere kosten zoals huur, energie, schoonmaak, niet-medisch personeel, enz.

De centrumsteden hebben nog recht op een bijkomend forfait (van € 24.000 per maand).

U vindt de integrale tekst van het besluit als bijlage bij dit bericht.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.