Sociaal statuut apothekers-biologen en ASO/HAIO

ASGB-BERICHT 2021.053
Icoon vergadering/medicomut

 

We spannen ons al geruime tijd in, zowel in het Riziv als in de FOD,  om een aantal discriminaties tussen apothekers-biologen en artsen klinisch biologen weg te werken.

We stelden o.a. een  ▶️ nota op en verstuurden al meerdere ▶️ brieven.

Tijdens de vergadering van het Verzekeringscomité van 15 maart 2021 werd een belangrijke beslissing genomen i.v.m. het gelijkstellen van het Riziv sociaal statuut tussen beide groepen. Zowel voor het bedrag als voor de activiteitsdrempels. Zie punt a op blz. 2 van de ▶️ nota van het Verzekeringscomité.

Tijdens de onderhandeling van het akkoord 2021 hebben we er voor geijverd om de verhoging van de Rizivpremie voor HAIO en ASO die we in 2020 bekomen hadden, maar die door sommigen als een eenmalige maatregel in 2020 werd beschouwd, te bestendigen. Dat werd door het Verzekeringscomité nu ook als recurrente maatregel bevestigd.

Reacties

Bedankt ASGB om moeite te doen voor het statuut apothekers biologen en dat jullie het sociaal statuut al hebben kunnen gelijk stellen.
We hopen dat de andere items ook zullen volgen.

Leen Vandevenne
2026.031

Antibiotica-indicatoren: eerste (collectief) ‘rapport’ beschikbaar

 

In november 2023 werden drie zgn. indicatoren inzake het voorschrijven van antibiotica ingevoerd, zie ook ons bericht van toen, https://asgb.be/node/28723. De bedoeling was en is uiteraard dat er minder zou voorgeschreven worden.

Een jaar later is de eerste impact van deze indicatoren geanalyseerd en ook gepubliceerd. En wat blijkt? Deze eerste resultaten zijn een stap in de goede richting, aldus het RIZIV. 

2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).