Ruim 20 miljoen extra voor kinder – en jeugdpsychiatrie

ASGB-BERICHT 2021.078
Icoon thema financiering

Minister Vandenbroucke heeft bekend gemaakt dat hij ruim 20 miljoen zal investeren in de kinder- en jeugdpsychiatrie.

Zo wordt tijdelijk het aantal plaatsen voor de kinder- en jeugdpsychiatrie opgeschaald op andere afdelingen in onze ziekenhuizen. Met gespecialiseerde teams - zogenoemde liaison teams - zullen kinderen en jongeren ook op die afdelingen de nodige en dringende hulp krijgen.

Daarnaast worden de nodige middelen vrijgemaakt om extra personeel aan te trekken, vooral bedoeld om de voor- en nazorg te versterken buiten het ziekenhuis voor kinderen, jongeren en jongvolwassenen.

U vindt het integrale perscommuniqué van het kabinet als bijlage bij dit bericht.

2026.111

Premie zorgcontinuïteit 2026: aanvraagperiode loopt t.e.m. 15 november

 

De premie voor zorgcontinuïteit is, zoals u weet, bedoeld voor huisartsenpraktijken die samenwerken met een verpleegkundige.

De premie voor 2026 is van toepassing op huisartsenpraktijken die ten laatste op 30 september jl. een samenwerkingsovereenkomst voor onbepaalde duur zijn aangegaan.

2026.110

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.