Een goed collectief akkoord voor de ASO? Kijk zelf maar even

ASGB-BERICHT 2021.090
Icoon thema specialisten

 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het collectief akkoord voor de ASO dat op 19 mei 2021 tot stand gekomen is.

We mogen wel stellen dat de vertegenwoordiging van het Kartel in de totstandkoming ervan een belangrijke rol heeft gespeeld, vermits objectieve derden dat al zeggen:

https://twitter.com/PedroFacon/status/1395132467493879810

 

Reacties

Vallen apothekers-klinisch biologen ook onder dit akkoord?

Maaike

goede vraag, dat gaan we bij de uitwerking van de details en de KB's zeker meenemen.

Robert M Rutsaert

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.