Kartel is bezig zijn behoeftenfiches te realiseren.

ASGB-BERICHT 2021.111
Icoon thema honorarium

 

In de NCAZ werd afgelopen week de 40 miljoen euro voor appropriate care afgeklopt. Van die bespaarde 40 miljoen zal er alvast een deel besteed worden aan twee bestemmingen waarop ASGB/kartel aangedrongen heeft en die ook in het akkoord 2021 werden opgenomen.

Zo zal het raadplegingshonorarium van de pneumologen verhoogd worden, goed voor 2 miljoen euro. Daarnaast zal ook de vergoeding voor het consult aan het ziekenhuisbed stijgen, goed voor 1,7 miljoen euro. Beide projecten zouden op korte termijn - nog tijdens de zomer - kunnen uitgevoerd worden gezien dit kan via een aanpassing van de sleutelletter.

Ten slotte werd in de ‘TGR-inwendige’ nog een derde voorstel van ASGB/kartel goedgekeurd: het hoogste toezichthonorarium geriatrie wordt verlengd van 5 naar 6 dagen, goed voor 3,8 miljoen euro (dit vergt een KB). Met het saldo van de voorziene 5 miljoen wordt het honorarium zelf verhoogd en dit kan via een eenvoudige aanpassing van de sleutelletter. Gezien de gemiddelde ligduur in een G-dienst zal deze operatie nog wel enkele keren moeten herhaald worden.

De verhoging van het toezichthonorarium in de D-dienst werd al eerder gerealiseerd.

Voor de verhoging van het toezichthonorarium in de dagkliniek voor hematologen en (medisch) oncologen is het nog steeds wachten op de publicatie van de KB’s.

 

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.

 

2026.046

Gewijzigde toepassingsregel in de klinische biologie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB gepubliceerd over een gewijzigde toepassingsregel in de nomenclatuur klinische biologie die in voege zal treden op 1 juni 2026.

Het gaat om de schrapping van de verstrekking 552016-552020 uit het cumulverbod van de verstrekking 557314-557325.

  • * 552016 552020 Opzoeken van infectieuze agentia met een immunologische techniek
  • * 557314 557325 Opsporen van minstens het SARS-CoV-2 virus door middel van een techniek van moleculaire amplificatie