Herkansing voor wie niet gevaccineerd is.

ASGB-BERICHT 2021.116
Corona

 

Wie niet op een uitnodiging voor vaccinatie inging, krijgt een tweede kans.

Vanaf 30/06/2021 kunnen mensen, die tot nu toe niet gereageerd hadden op een uitnodiging zich op de reservelijst Qvax zetten.

Als zij niet als reserve worden opgeroepen, zullen zij later alsnog een uitnodiging ontvangen. Die zal verstuurd worden als alle 16+’ers in de regio hun eerste uitnodiging hebben gekregen.

Ook mensen die actief geweigerd hadden in het verleden krijgen een tweede kans. Maar zij moeten eerst zelf hun weigering intrekken en hun vaccinatiecode opnieuw activeren via Qvax. Zij kunnen dit alleen zelf doen. Dit is niet mogelijk door een (huis)arts.

Vaccinkeuze?

In principe niet, maar tijdens de zomermaanden worden er geen eerste dosissen van Astra-Zeneca meer toegediend.

Alle informatie hierover ▶️ via deze link.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.