Richtlijnen rond quarantaine en testing in het kader van reizen vanaf 1 juli

ASGB-BERICHT 2021.25
Corona
  • Regels rond quarantaine en testing in het kader van reizen veranderen op 1 juli. Een handige overzichtstabel vat samen welke maatregelen er juist opgelegd worden bij terugkeer, afhankelijk van de zone van oorsprong en het al dan niet beschikken over een herstel- of vaccinatiecertificaat. Na terugkeer uit de zgn. “heel hoog risico gebieden” is er geen uitzondering mogelijk op de verplichte quarantaine van 10 dagen, ook niet voor zorgpersoneel of personen die reeds volledig gevaccineerd werden (01/07/2021).     
  • Asymptomatische hoog-risicocontacten die in de afgelopen 180 dagen een COVID-infectie doormaakten, worden in het algemeen vrijgesteld van quarantaine en testing. Om vals-positieve resultaten te vermijden ('prolonged shedding'), moet bij personen met een voorgaande infectie in de afgelopen 180 dagen een test enkel gebeuren bij het ontwikkelen van (ook milde) symptomen in combinatie met een epidemiologische link, of in geval van ernstige symptomen (01/07/2021).

website procedure scienscano

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.