Derde prik risicogroepen vanaf half september

ASGB-BERICHT 2021.143
Corona

Personen vanaf 12 jaar met een verminderde immuniteit (door een bepaalde aandoening of behandeling) zullen uitgenodigd worden voor een derde prik vanaf half september.

Het betreft o.a. :

  • patiënten met aangeboren afweerstoornissen
  • patiënten met chronische nierdialyse 
  • patiënten met inflammatoire ziekten die behandeld worden met immunosuppressiva
  • patiënten met bloedkankers of andere kwaadaardige tumoren, die in actieve behandeling zijn/of waren de voorbije 3 jaren
  • pretransplant-, stamcel transplant- en orgaantransplant patiënten
  • HIV-patiënten waarvan het aantal CD4-cellen lager ligt dan 200 per mm³ bloed

Het Agentschap Zorg en Gezondheid heeft op 30 augustus 2021 een schrijven rondgestuurd over hoe de selectie van deze patiënten zal gebeuren. Zo zullen huisartsen vanaf 8 september a.s. – op basis van hun GMD’s – patiënten op de lijst kunnen zetten (die er nog niet zouden op staan).

U kunt het volledige schrijven van het Agentschap nalezen in de wordfile als bijlage bij dit bericht.

Bijlage

Reacties

Allez, we mogen weer het vuil werk doen, en uiteraard gratis.
Ge zoudt misschien dan ook die prik door de huisarts laten zetten, dan telt die toch ook een beetje mee! Groetjes

Cornelissen Anthony
2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.

 

2026.046

Gewijzigde toepassingsregel in de klinische biologie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB gepubliceerd over een gewijzigde toepassingsregel in de nomenclatuur klinische biologie die in voege zal treden op 1 juni 2026.

Het gaat om de schrapping van de verstrekking 552016-552020 uit het cumulverbod van de verstrekking 557314-557325.

  • * 552016 552020 Opzoeken van infectieuze agentia met een immunologische techniek
  • * 557314 557325 Opsporen van minstens het SARS-CoV-2 virus door middel van een techniek van moleculaire amplificatie