Zelfevaluatietool COVID operationeel

ASGB-BERICHT 2021.173
Overheid

Om de druk op de huisartsenpraktijken te verlichten had de IMC Gezondheid een paar weken terug groen licht gegeven om een zgn. zelfevaluatietool te lanceren, zie ook https://www.asgb.be/node/28233.

Deze tool is sinds gisteren, 3 november 2021, operationeel. Via de link hierna kan de vragenlijst gestart worden: https://sat.info-coronavirus.be/nl/formulier/sat

Na het invullen van de vragenlijst zijn er drie antwoorden mogelijk:

  • De kans op besmetting is klein en er is geen test nodig
  • De symptomen wijzen mogelijk op een besmetting en een test is aangewezen; in dat geval kan men via de tool ook een testcode aanvragen
  • De klachten zijn van dergelijke ernst dat het aangeraden is om een arts te consulteren

Op de link van de tool wordt overigens uitdrukkelijk vermeld dat de vragenlijst een medisch onderzoek niet kan vervangen en dat wie ernstige symptomen vertoont of tot een risicogroep behoort, beter contact opneemt met een arts.

Reacties

Er MOET voor deze test een symptoom opgegeven worden, maar dat heb ik niet. Wou enkel weten of een test aangeraden wordt na contact met persoon die achteraf covid+ bleek. Dus: geen test zo lang er geen symptomen zijn????

Bea Parmentier

Bij contact met besmet persoon in buitenland (kreeg dat te horen na terugkomst in België) hoopte ik via deze tool een code krijgen voor PCR test. Maar zonder symptomen geen PCR test. In België bestaat contacttracing. Maar dat bij hoogrisico met iemand die niet in België woont is er geen contact tracing en ook via deze tool geen mogelijkheid om een test code te krijgen.

Beatrice Vandenbrouck

De vragenlijst via bovenstaande link heeft internal server error en de website van mijngezondheid.be werkt ook niet meer. Je zou toch denken dat zoiets (om overwerkte huisartsen, helden van deze tijden, te ontlasten) redundant opgezet is. Misschien ben ik te streng maar hopelijk werkt de tool morgen wel, ik wil mijn huisarts echt niet storen hiermee...

Thomas

haar leerkracht is positief getest op Covid-19.
De school heeft een attest gevraagd zodat zij terug naar school mag.
Waar kan zij dat attest aanvragen ?

hayley brabants

Na een rood scherm op mijn coronaapp, wat verondersteld dat ik in contact geweest ben met iemand die besmettelijk was heb ik die vragenlijst willen invullen van die zelfevaluatietool. Symptomen heb ik niet en ik heb een zelftest gedaan die negatief was. In de vragenlijst komen die zelftesten echter niet aan bod, wat ik raar vind aangezien die nu overal te koop zijn en toch redelijk betrouwbaar denk ik.

Declercq Lode
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.