Afficheren conventiestatus en gangbare tarieven wordt wettelijk verplicht

ASGB-BERICHT 2021.176
Icoon thema staatsblad

Op 12 november 2021 is een wet in het Staatsblad gepubliceerd die de verplichtingen inzake het geven van financiële informatie op scherp stelt. Meer bepaald voorziet deze wet in de wettelijke verplichting om voorafgaand aan elke verstrekking uw conventiestatus en meest gangbare tarieven te afficheren.

Hoewel de wet dus nu al, veel vroeger dan verwacht, is gepubliceerd, treedt deze nog niet onmiddellijk in werking. Dat zal immers pas het geval zijn, wanneer een model van affiche, waarmee u de vermelde gegevens zal moeten bekend maken, in het Staatsblad wordt gepubliceerd.

Die affichemodellen worden per sector bepaald - de wet geldt niet enkel voor artsen maar voor alle zorgberoepen - en dat moet nog gebeuren. Wij houden u uiteraard op de hoogte van het verdere verloop.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van de op 12.11.2021 verschenen wet die art. 73 van de ZIV-wet aanpast.

2026.031

Antibiotica-indicatoren: eerste (collectief) ‘rapport’ beschikbaar

 

In november 2023 werden drie zgn. indicatoren inzake het voorschrijven van antibiotica ingevoerd, zie ook ons bericht van toen, https://asgb.be/node/28723. De bedoeling was en is uiteraard dat er minder zou voorgeschreven worden.

Een jaar later is de eerste impact van deze indicatoren geanalyseerd en ook gepubliceerd. En wat blijkt? Deze eerste resultaten zijn een stap in de goede richting, aldus het RIZIV. 

2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).