Tussentijdse indexering van artsenhonoraria op 1 juni 2022

2022.062

De artsenhonoraria zullen op 1 juni a.s. met 2% geïndexeerd worden. Het gaat om een zgn. voorafname op de index van 1 januari 2023.

Dat betekent dat er in de veronderstelling dat de inflatie bv. 8% is en blijft, er nu al (juni 2022) met 2% wordt geïndexeerd en er begin 2023 nog eens een indexatie met 6% (en niet meer met 8%) volgt.

Bij de voorafname op 1 juni 2022 zal het waarschijnlijk om een lineaire indexering (voor alle disciplines) gaan, terwijl er in de conventie voorzien is dat het op 1 januari 2023 om een selectieve index zal gaan.

Het principe van de voorafname werd - na een initiatief van het Kartel – vooreerst op de NCAZ afgeklopt en vervolgens door de RIZIV-administratie op de tafel van de regering gelegd. Het wetsvoorstel dat daaruit gevolgd is, zit momenteel bij de Raad van State.

Reacties

naar mijn weten staan artsen al jaren achter met correcte indexatie , een 2 % nu en 6% later als er dan een nieuw akkoord artsen-ziekenfondsen ons weer niet correct indexeert is lachertje . 2 jaar maximale inzet van de eerste lijn wordt fiscaal nog eens afgekalfd. ASBG en zeker andere syndicaten , wanneer gaan jullie echt zorgen voor de artsen en niet plooien? Maak eens van de specialiteit huisartsgeneeskunde een echte specialiteit met honorarium van onze collega specialisten . Utopie ? ja zolang er niet naar gestreefd wordt .

Detemmerman Patrick

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.