Aanvraag praktijkpremie huisartsen voor 2021 mogelijk sinds 18 juli jl.

2022.093

Het RIZIV heeft laten weten dat huisartsen hun geïntegreerde praktijkpremie voor 2021 kunnen aanvragen sinds 18 juli 2022.

Wie enkel aan de basisvoorwaarden beantwoordt (erkend huisarts, deelnemen aan de wachtdienst, minstens € 25.000 aanrekenen aan de ziekteverzekering), krijgt het basisbedrag van € 1.000. Deze basispremie hoeft niet elektronisch aangevraagd worden, het kan ook schriftelijk. U vindt het desbetreffende aanvraagdocument in de Wordfile als bijlage bij dit bericht.

Bij wie niet alleen aan de basisvoorwaarden voldoet, maar ook nog gebruik maakt van voldoende e-healthdiensten kan het bedrag waarop hij/zij recht heeft stijgen tot € 3.500, € 4.500 of € 6.000. In deze hypothese moet u de premie aanvragen via http://www.myriziv.be.

In elk geval moet de aanvraag van de premie voor 2021 gebeuren uiterlijk op 31 oktober 2022.

Reacties

aanvraag praktijkpremie

Bosmans Hugo

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.