DRINGENDE OPROEP: kandidaten voor werkgroep erkenningscriteria functionele revalidatie

2023.142

 

De Hoge Raad onderneemt opnieuw een poging om de erkenningscriteria te actualiseren voor specialisme FUNCTIONELE, PROFESSIONELE EN SOCIALE REVALIDATIE VAN MINDERVALIDEN. Een vorige poging is op niets uitgedraaid, de opeenvolgende ministers hebben er geen enkel gevolg aan gegeven.

Naast onze vertegenwoordigers in de Hoge Raad kunnen we ook geïnteresseerde leden als expert voordragen. We hechten immers veel belang aan een evenredige vertegenwoordiging van universitaire en niet-universitaire collega’s en die verhouding zal bij de opmaak van de adviezen ook gerespecteerd worden.

Indien u interesse heeft om hieraan mee te werken, kan u zich aanmelden op ons secretariaat (info@asgb.be), uiterlijk op 28 juli a.s.

Hierna vindt u de communicatie hieromtrent uitgaande van de Hoge Raad zelf.

 

Beste,

De erkenningscriteria voor het specialisme FUNCTIONELE, PROFESSIONELE EN SOCIALE REVALIDATIE VAN MINDERVALIDEN niveau 3 zijn geregeld in een K.B. uit 1978 (1).

Het is tijd om ze bij te werken. In 2015 werden er adviezen uitgegeven over bekwaamheden op niveau 3 in de revalidatie. Deze adviezen (niveau 3 titels) uit 2015 werden nooit opgevolgd door een publicatie in het Belgisch Staatsblad.

Er zal een 'gemengde' werkgroep worden opgericht om een advies voor te bereiden waarin de criteria voor niveau 3 criteria in functionele revalidatie.

We zullen de gemeenschappelijke administraties vragen om een delegatie voor te stellen van de relevante erkenningscommissies (niveau 3 titel functionele revalidatie), rekening houdend met een evenwichtige vertegenwoordiging van de universiteiten en beroepsverenigingen.

De leden van de plenaire vergadering van de Hoge Raad Artsen zijn uiteraard welkom om deel te nemen aan de werkzaamheden, niet alleen artsen specialisten in revalidatie maar ook huisartsen en specialisten in andere disciplines (cardio, neuro, enz.).

De procedure voor het opstellen van de evenredigheidstest(s) zal worden gevolgd tijdens of tegen het einde van de voorbereiding van het advies (2).

Met vriendelijke groeten

  1. Koninklijk besluit van 24 oktober 2004 tot vaststelling van de bijzondere criteria voor de erkenning van geneesheren-specialisten, stagemeesters en stagediensten voor de specialiteit fysische geneeskunde en revalidatie.
  1. Zie de Wet van 27/10/2020 betreffende een onderzoek naar evenredigheid voorafgaand aan de invoering of de wijziging van een beroepsreglementering.

 

 

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.