Ziektebriefje: afschaffing voor 1 dag voldoende of wilt u meer?

2023.170

 

Op 28 november 2022 is, zoals u weet, een regeling in voege getreden waarbij werknemers voor een arbeidsongeschiktheid van slechts 1 dag geen doktersattest meer nodig hebben. De regeling geldt slechts 3 keer per jaar en enkel in grotere bedrijven (van meer dan 50 werknemers).

In de betrokken wet staat dat ze na 1 jaar geëvalueerd wordt. In dat kader willen wij bij ASGB graag weten wat onze leden vinden van deze regeling en dit aan de hand van vier concrete vragen.

      (1) Heeft deze regeling ervoor gezorgd dat uw administratieve overlast inzake ziektebriefjes (dus los van andere attesten) wel of niet is verminderd? Antwoord aub met ja of nee.

      (2)  Zo ja, kunt u daar een cijfer (percentage) op plakken?

      (3) Vindt u het nodig deze regeling uit te breiden tot arbeidsongeschiktheden van 3 dagen? Antwoord aub met ja of nee.

     (4) Indien de regeling uitgebreid wordt, om welk percentage zou het dan gaan?

 

Wij zouden uw medewerking aan deze enquête erg op prijs stellen. Mail de antwoorden aub naar info@asgb.be en dit tegen uiterlijk 30 september a.s.

Reacties

Wat mij betreft is één dag voldoende
Dus ziekte attest nodig indien meer

Chris Sprengers

Uitbreiden naar 3 dagen.
Uitbreiden naar afwezigheidsattesten voor scholen, kinderdagverblijven, blokfluitlessen,... .
Geen afwezigheidsattesten voor ziekte tijdens vakantie.

Jeroen Cox

Idem als Jeroen Cox

Yves Grouwels

Volledig eens met Jeroen Cox!

WilliamSchreurs

Nee
Nee
Ja
Geen idee maar toch wel wat!

Liesje

nee
nee
ja -tot 3 dagen bv
hopelijk wel

Veerle D

neen waarom trouwens enkel in grote bedrijven
neen
ja
hopelijk wel

Cramm Myrjam

1/ nee
2/ nvt
3/ ja
4/ geen idee maar wel alvast heel wat minder niet-medische louter administratieve consulten wat heel fijn zou zijn

abbeel annelies

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.