OPROEP: kandidaat voor werkgroep Sp palliatief

2023.184

 

Binnen de FRZV (federale raad voor ziekenhuisvoorzieningen) wordt een werkgroep opgericht die zich gaat focussen op de problematiek van de Sp palliatief.

ASGB kan daar experten voor afvaardigen en doet dus een warme oproep naar eventueel geïnteresseerde leden.

De vergaderingen zullen – online – plaatsvinden op de volgende drie data: woensdag 25 oktober 14u – 16u, dinsdag 7 november 13u – 15u en donderdag 16 november 14u – 16.

Als u interesse heeft om aan deze WG deel te nemen, meld u dan aub vóór 12 oktober aan door een mailtje te sturen naar info@asgb.be

Reacties

Ik ben als arts palliatieve zorg jarenlang diensthoofd geweest van de palliatieve eenheid Sint-Camillus (Antwerpen) met 12 Sp-bedden. Wanneer ik op pensioen ben gegaan ben ik consulent palliatieve zorg geworden binnen het PST-team van het UZA. Ik ben ook op emeritaat als professor palliatieve zorg (binnen de Eerstelijnsgroep UAntwerpen).
Ik wil deze expertise samen met de huidige ervaring in het werkveld wel ten dienste stellen van deze werkgroep SP palliatief.

Bart Van den Eynden
bart.vandeneynden@uza.be

PS er is wel een kleine hindernis: op 25 oktober ben ik met vakantie - eventueel zou kunnen overwogen worden om deze (start)vergadering online ergens in het buitenland mee te maken.

Em.prof.dr.Bart Van den Eynden

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).

2026.028

NRKP organiseert webinar doelmatige zorg op 12 maart 2026

 

De Nationale raad voor kwaliteitspromotie (NRKP), opgericht binnen het RIZIV heeft tot doel initiatieven te bevorderen en te ondersteunen die de kwaliteit van de zorg verbeteren.

In het kader van een kwaliteitsbevorderende aanpak wil de NRKP de vertegenwoordigers van de verschillende medische specialismen uitnodigen om te werken aan analyses van praktijkvariaties (of van het voorschrijven van geneesmiddelen) die betrekking hebben op hun specialisme.