Website voor begeleiding van huisartsen bij de New Deal krijgt vorm

2023.202

 

Het RIZIV voorziet in ondersteuning en begeleiding voor de huisartsen die in de New Deal willen instappen. Deze ondersteuning en begeleiding krijgt vorm in een Vlaams consortium waarvan naast Domus Medica, VAS en AADM ook ASGB deel uitmaakt.

Momenteel wordt er aan een website gebouwd die u als huisarts kennis en informatie kan bieden met betrekking tot de New Deal. Deze website zal meer bepaald fungeren als ‘toegangspoort’ tot documentatie en de mogelijkheid bieden om vragen te stellen. De website wordt gelanceerd op 7 november a.s.

Intussen heeft het RIZIV wel al een update van informatie ter beschikking gesteld, zie https://www.riziv.fgov.be/nl/nieuws/Paginas/inschrijvingen-geopend-nieuw-organisatie-en-financieringssysteem-huisartsenpraktijk-new-deal.aspx. U vindt daarin o.a. de aanmeldingsprocedure om uw kandidatuur in te dienen voor dit nieuwe model.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.