Last call voor seminarie fiscaal-financiële topics voor artsen

2023.222

 

Artsensyndicaat ASGB in samenwerking met sociaal verzekeringsfonds ACERTA en LAUWERS fiscale advocaten

 

Datum: woensdag 29 november 2023 om 19u

Locatie: Lets’ meet-center Elewijt, Tervuursesteenweg 564, 1982 Elewijt

(in gps ingeven Berkenstraat, 1982 Elewijt voor gratis parking)

Accreditering voor ‘ethiek en economie’ is aangevraagd

 

Inschrijving

Deelname is gratis (*) voor ASGB-leden en kost € 80 voor niet-ASGB leden.

Inschrijven is verplicht en kan door het webformulier uit de link hierna in te vullen: https://asgb.be/form/seminarie-fiscaal-financiele-topics

(*) Bij de inschrijving wordt een voorschot van € 40 gevraagd dat na effectieve deelname teruggestort wordt.

 

Programma

Eerste deel : van 19u tot 20u15

  • Verwelkoming (Michel Wijns, directeur ASGB)
  • Waarom elk kwartaal sociale bijdragen betalen, what’s in it for me? (Hans Rommelaere, Acerta)
  • Vrij aanvullend Pensioen voor Zelfstandigen, fiscale voordelen en interessante rendementen? (Katie Dewever & Nathalie Koninckx, Acerta)

 

Walking dinner: van 20u15 tot 21u (aangeboden door ASGB)

 

Tweede deel : van 21u tot 22u

  • Hoe een artsenassociatie fiscaal benaderen en optimaliseren? (Meester Thierry Lauwers, stichtend vennoot van Lauwers Fiscale advocaten)
  • Hoe op een zo goedkoop mogelijke manier geld uit uw artsenvennootschap halen? (Meester Thierry Lauwers, stichtend vennoot van Lauwers Fiscale advocaten)

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.