Premie voor geconventioneerden: extra tijd om rekeningnummer te registreren

2024.005

 

Volledig geconventioneerde zorgverleners hadden in 2023 recht op een compensatie van hun kosten inzake energie en dergelijke. Minister Vandenbroucke had daarvoor een budget van 100 miljoen opzij gezet.

Voor volledig geconventioneerde artsen en apothekers-biologen kwam dit neer op een premie van € 1.045 per persoon, voor zover ze uiteraard aan de door het betrokken KB gestelde voorwaarden voldeden (o.a. een minimumdrempel aan prestaties, zie https://www.riziv.fgov.be/nl/professionals/info-voor-allen/premie-voor-volledig-geconventioneerde-zorgverleners-in-2023).

Deze premies werden al voor een deel gestort in december 2023, ten minste wanneer het RIZIV voor u de gestelde voorwaarden al kon controleren én u ook een rekeningnummer in ProGezondheid geregistreerd had. Was dit laatste niet het geval, dan heeft u nog 31 mei 2024 de tijd om dat wel te doen, waarna de eventuele storting in juni 2024 zal gebeuren.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.