Boodschap van het Vlaams Consortium: instappen in de New Deal kan nog altijd

2024.012

 

Het Verzekeringscomité van het RIZIV heeft de kandidaturen van 48 huisartsenpraktijken aanvaard voor het nieuwe organisatie- en financieringsmodel New Deal. Vanaf 1 april 2024 zullen deze 48 ‘pioniers’ de overstap maken naar de nieuwe manier werken.

Heeft u uw kandidatuur nog niet ingediend, maar heeft uw praktijk eventueel toch nog interesse? Dan hoeft u niet meer te wachten tot een nieuwe oproep. Vanaf nu kunnen praktijken zich immers op elk moment aanmelden bij het RIZIV. Men voorziet voortaan elk trimester een startdatum voor praktijken die wensen in te stappen.

Twijfelt u nog? Maak dan een simulatie met praktische handleiding

Voor wie nog niet de kans had om een simulatie te maken of voor wie het opnieuw wil proberen, hebben we goed nieuws vanuit het Vlaams Consortium (bestaande uit AADM, ASGB, BVAS en Domus Medica). Vanaf nu zijn de handleidingen beschikbaar via onze website om u stap voor stap door de simulaties te loodsen. Zo kunt u zelf nagaan wat de New Deal financieel voor uw praktijk zou kunnen betekenen. 

      *  Maak een simulatie aan de hand van onze praktische handleidingen: https://newdealhuisartsen.be/simulatietool

Kunt u individuele begeleiding gebruiken?

Heeft u hulp nodig bij het aanmelden of wilt u de simulatie graag bespreken? Aarzel dan niet om begeleiding aan te vragen! Het team van het Vlaams Consortium staat paraat om u te assisteren en ervoor te zorgen dat u een duidelijk beeld heeft van wat dit nieuwe financieringssysteem zou betekenen voor uw praktijk

      *  Vraag begeleiding aan: https://newdealhuisartsen.be/contacteer-ons

Kent u de laatste wijzigingen al?

Het Verzekeringscomité heeft op 15 januari 2024 nog enkele wijzigingen goedgekeurd. We zetten de belangrijkste wijzigingen graag op een rijtje.

Het plafond van de premie voor praktijkverpleegkundige is vanaf nu opgetrokken. Concreet wil dit zeggen dat het plafond op aantal vaste behandelrelaties met patiënten van 6.000 naar 10.000 gaat. Bij dit nieuwe plafond hoort een minimum aantal uren praktijkverpleegkundige per week van 108 uren. Dit nieuwe plafond zorgt ervoor dat praktijken die groter zijn dan 6000 vaste behandelrelaties ook in aanmerking kunnen komen voor een hogere premie praktijkverpleegkundige.

Het statuut van vervangartsen werd verduidelijkt.  Als u met een vervangarts werkt, hoeft deze arts geen lid te zijn van uw groepering om toch te kunnen werken in een New Deal praktijk.  

     * Klik hierna  voor meer details Kan een New Deal praktijk een vervangarts inschakelen? – New Deal voor huisartsen (newdealhuisartsen.be)

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.